Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ВРЮ за розширення повноважень голів судів

0 15

Як повідомила прес-служба ВРЮ, голова Вищої ради юстиції Володимир Колесниченко взяв участь у зборах голів апеляційних судів, присвячених стану здійснення правосуддя судами загальної юрисдикції у першому півріччі 2012 року та обговоренню питань впровадження положень нового Кримінального процесуального кодексу України, які відбулися у м. Сімферополі, у приміщенні апеляційного суду Автономної Республіки Крим.

Володимир Колесниченко нагадав, що Президентом України Вищій раді юстиції доручено проаналізувати випадки порушення конституційних прав і свобод громадян, викладені у рішенні Ради суддів України від 17 лютого 2012 року№1 «Про стан організації діяльності місцевих та апеляційних судів Донецької, Луганської, Сумської та Харківської областей при обранні запобіжного заходу у вигляді взяття під варту».

Детальний аналіз процесуальних дій суддів при розгляді кримінальних справ засвідчив непоодинокі приклади несумлінності суддів, неефективного забезпечення розгляду справ, небажанні тривалий час розглядати складні кримінальні справи. За результатами проведених перевірок членами Вищої ради юстиції вже внесено декілька пропозицій про прийняття подань про звільнення суддів з посад за порушення присяги, які будуть розглядатися на засіданні.

Володимир Колесниченко закликав керівників судів за наявності підстав звертатися до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та до Вищої ради юстиції щодо притягнення суддів-порушників до відповідальності.

На думку Голови Вищої ради юстиції, необхідно також внести зміни до чинного законодавства з метою збільшення повноважень голів судів для посилення їх ролі в організації роботи судів.

Теги:

Вища рада юстиції

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар