Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ВРЮ не підтримала ініціативу члена ради Волкова звільнити Пасенюка

0 25

Вища рада юстиції відмовила в озверненні члена ради Олександра Волкова про звільнення визнаного Конференцією суддів адміністративних судів головою Вищого адміністративного суду Олександра Пасенюка з посади судді.

Про це йде мова в коментарі щодо цього рішення народного депутата від фракції Партії регіонів, голови парламентського комітету з питань правосуддя Сергія Ківалова, текст якого є у «Українських новин».

«Сьогодні Вища рада юстиції в особі своєї кадрової секції відмовила в зверненні заступникові (голови Верховного Суду Василя) Онопенка главі Військової колегії Верховного Суду України Волкову про звільнення Олександра Пасенюка з посади судді Вищого адміністративного суду України і, відповідно, з посади Голови Вищого адміністративного суду України», – сказано в нім.

У його зверненні йшла мова про те, що Пасенюк нібито порушив присягу судді, організовуючи роботу Вищого адмінсуду і виконуючи обов’язки його голови.

Вища рада юстиції мотивувала своє рішення тим, що Волков обґрунтовує порушення Пасенюком присяги судді аргументами, які не стосуються діяльності Пасенюка як судді, оскільки законодавство розділяє повноваження і функції голови суду і судді Вищого адмінсуда.

При цьому Ківалов відзначив, що рішення Конференції суддів адмінсудів про призначення Пасенюка виконуючим обов’язки голови Вищого адмінсуду є єдино легітимним, а акти, що суперечать йому, і заяви окремих чиновників не відповідають закону.

Крім цього, позиція Ради суддів, на якій ґрунтується аргументація звернення Волкова, також не відповідає закону, оскільки Рада суддів, згідно спеціальному рішенню Конституційного Суду, не може ухвалювати рішення з питань призначення суддів на адміністративні посади.

З цієї причини, згідно висновку, рішення Ради суддів про керівництво Вищого адмінсуду і затверджене ним роз’яснення не мають юридичного значення.

Нагадаємо, 14 січня Волков ініціював звільнення визнаного Конференцією суддів адміністративних судів головою Вищого адмінсуду Пасенюка з посади судді.

Пасенюк вважає себе єдиним легітимним в.о. голови Вищого адмінсуду.

Джерело:

proUA

Залиште коментар