Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ВР заборонила іноземцям усиновляти українських дітей, котрі не досягли 5-річного віку.

0 20

За прийняття законопроекту №7332 в цілому проголосували 256 депутатів при 226 мінімально необхідних.

Так, відповідно до закону, дитина може бути всиновлена іноземцем, якщо такого бажання не висловив громадянин України, а також якщо дитина досягла віку 5 років і понад 1 року перебуває на обліку в центральному органі виконавчої влади, до компетенції якого входять питання всиновлення й захисту дітей.

Крім того, Рада заборонила всиновлювати українських дітей особам без громадянства й тим, які за станом здоров’я потребують постійного стороннього догляду.

Парламент установив, що для узяття неповнолітньої дитини на облік дітей, які можуть бути всиновлені, необхідна її згода, якщо за станом здоров’я й рівнем розвитку дитина може її висловити.

Також Рада вдосконалила процедуру всиновлення дітей, яких батьки відмовилися забрати на виховання до себе в сім’ю: усиновлення буде проходити без згоди батьків, якщо вони протягом 2 місяців після народження дитини не забрали її на виховання до себе в сім’ю.

Закон набуває чинності через місяць після його опублікування. Рада доручила Кабінету Міністрів у тримісячний строк із дня набуття ним чинності привести свої нормативно-правові акти у відповідність із законом.

Як повідомлялося раніше, у червні 2010 року в Раді було зареєстровано законопроект про повну заборону всиновлення українських дітей іноземцями, однак він так і не був прийнятий.

Теги:

усиновлення дітей

Залиште коментар