Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ВР з другої спроби подолала вето на закон про продовження мораторію на купівлю-продаж земділянок сільгосппризначення до 1 січня 2012 р.

0 26

Верховна Рада України з другої спроби подолала вето Президента України Віктора Ющенка на закон про продовження мораторію на купівлю-продаж земділянок сільгосппризначення до 1 січня 2012 р. За відповідне рішення проголосували 366 депутатів (ПР – 151, БЮТ – 151, НУ-НС – 16, КПУ – 27, Блок Литвина – 20, позафракційні – 1) з 426 зареєстрованих в залі.

Перед цим парламентарії 360 голосами підтримали пропозицію віце-спікера ВР Миколи Томенка повернутися до голосування з даного питання. Депутати також відмінили рішення направити закон про продовження мораторію на доопрацювання в комітети парламенту.

Нагадаємо, 22 грудня 2009 р. ВР прийняла закон “Про внесення змін до пунктів 14, 15 розділу Х “Перехідні положення” Земельного кодексу України (щодо терміну на продаж земельних ділянок)”.

Закон передбачав продовження терміну заборони внесення права на земельну частку (пай) до статутних фондів господарських товариств до 1 січня 2012 р.

Законом пропонувалося встановити, що купівля-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, а також зміна цільового використання земельної ділянки, в тому числі обмін земельної ділянки на іншу земельну ділянку вводиться з 1 січня 2012 р. Однак для цього повинен вступити в силу закон про державний земельний кадастр та про ринок земель, визначивши особливості обігу земель державної та комунальної власності і земель товарного сільськогосподарського виробництва.

29 грудня 2009 р. В.Ющенко ветіровал цей закон.

Сьогодні вранці на пленарному засіданні ВР депутати не змогли з першої спроби подолати вето. За подолання вето тоді проголосували 275 депутатів (ПР – 168, БЮТ – 43, НУ-НС – 15, КПУ – 27, Блок Литвина – 20, позафракційні – 2 ) з 431 зареєстрованого в залі.

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар