Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ВР відмовилася прийняти бютівські поправки до закону про вибори президента

0 27

Верховна Рада відмовилася встановити, що виборець, який за станом здоров’я просить дільничну виборчу комісію забезпечити йому голосування поза приміщенням для голосування, зобов’язаний до відповідної заяви прикласти медичний документ, підтверджуючий неможливість прибуття в приміщення для голосування.

За ухвалення законопроекту №5509 «Про внесення змін до закону України «Про вибори Президента України (про недопущення спотворення волевиявлення виборців)» проголосувало 190 депутатів, при мінімально необхідних 226, передають «Українські новини».

Крім того, передбачалося, що громадянин може подати скаргу на неточності в списках виборців в дільничну, окружну виборчу комісію або орган ведення державного реєстру виборців не пізніше ніж за 4 дні до дня голосування (зараз – за 1 годину до закінчення голосування).

При цьому така скарга повинна була б розглядатися невідкладно, але не пізніше ніж за 3 дні до дня голосування.

Також пропонувалося встановити, що зміни в уточнений список виборців на звичайній виборчій дільниці не можуть вноситися на підставі рішення дільничного виборчкому.

Крім того, законопроектом передбачалося, що скарга на порушення, що мали місце в день виборів повинна бути розглянута не пізніше дня, наступного за днем голосування (зараз – не пізніше ніж за годину до закінчення голосування).

Нагадаємо, 28 січня Рада прийняла в першому читанні законопроект №6004, що виключає із закону «Про вибори Президента України» норму, відповідно до якої засідання виборчої комісії є повноважним, якщо в нім бере участь не менше 2/3 її складу.

Джерело:

proUA

Залиште коментар