Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ВР відхилила законопроект про ратифікацію Гаазької конвенції про захист дітей

19

Верховна Рада повернула Президенту Віктору Януковичу на доопрацювання законопроект про ратифікацію Україною Гаазької конвенції про захист дітей і співробітництво в питаннях міждержавного всиновлення. За ухвалення відповідного рішення проголосували 234 депутати при мінімально необхідних 226. Рада розглядала законопроект про приєднання до цієї конвенції вп’яте.

“Ми запропонуємо Президенту підготувати й внести в парламент зауваження до цієї конвенції”, – сказав голова парламенту Володимир Литвин.

Найбільше зауважень депутатів викликали положення конвенції, що легалізують діяльність в Україні громадських організацій, у тому числі закордонних, як посередників у питаннях усиновлення.

Крім того, уповноважений Ради з прав людини Ніна Карпачова закликала депутатів не підтримувати конвенцію. “Нам пропонують легалізувати посередників, чия діяльність заборонена Кримінальним кодексом України”, – сказала вона.

У свою чергу, перший заступник голови комітету у закордонних справах Тарас Чорновіл зазначив, що до конвенції необхідно внести зауваження, у яких передбачити верховенство українського національного законодавства в питаннях усиновлення над положеннями цього міжнародного документа.

Гаазька конвенція вступила в дію в 1993 році, її ратифікували 83 держави. Конвенція визначає вимоги для всиновлення між країнами, що приєдналися до неї.

Теги:

права дитини
Комментарии