Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ВР відхилила законопроект про ратифікацію Гаазької конвенції про захист дітей

0 19

Верховна Рада повернула Президенту Віктору Януковичу на доопрацювання законопроект про ратифікацію Україною Гаазької конвенції про захист дітей і співробітництво в питаннях міждержавного всиновлення. За ухвалення відповідного рішення проголосували 234 депутати при мінімально необхідних 226. Рада розглядала законопроект про приєднання до цієї конвенції вп’яте.

“Ми запропонуємо Президенту підготувати й внести в парламент зауваження до цієї конвенції”, – сказав голова парламенту Володимир Литвин.

Найбільше зауважень депутатів викликали положення конвенції, що легалізують діяльність в Україні громадських організацій, у тому числі закордонних, як посередників у питаннях усиновлення.

Крім того, уповноважений Ради з прав людини Ніна Карпачова закликала депутатів не підтримувати конвенцію. “Нам пропонують легалізувати посередників, чия діяльність заборонена Кримінальним кодексом України”, – сказала вона.

У свою чергу, перший заступник голови комітету у закордонних справах Тарас Чорновіл зазначив, що до конвенції необхідно внести зауваження, у яких передбачити верховенство українського національного законодавства в питаннях усиновлення над положеннями цього міжнародного документа.

Гаазька конвенція вступила в дію в 1993 році, її ратифікували 83 держави. Конвенція визначає вимоги для всиновлення між країнами, що приєдналися до неї.

Теги:

права дитини

Залиште коментар