Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ВР ухвалила законопроект щодо оподаткування доходів від операцій зворотного викупу уживаних товарів.

0 11

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроект №4385 “Про внесення змін до деяких законів України (щодо оподаткування доходів від операцій зворотного викупу уживаних товарів)”. За відповідне рішення проголосували 374 депутати з 434 зареєстрованих в залі.

Законопроектом передбачається внесення змін до законів “Про податок на додану вартість”, “Про податок з доходів фізичних осіб”, “Про товарну біржу”.

Запропоновані зміни включають:

– доповнення закону “Про податок на додану вартість” окремою новою ст. 83, в якій запроваджується спеціальний режим оподаткування операцій зворотного викупу, що передбачає оподаткування доходу (маржі), визначеного як різниця між доходом від продажу вживаного товару (транспортного засобу, мобільного телефону тощо) та документально підтвердженими витратами на його придбання. Норми даної статті можуть бути застосовані лише у випадках, коли дилер придбаває уживаний товар у фізичної особи, яка не є платником податку на додану вартість;

– викладення ст. 12 закону “Про податок з доходів фізичних осіб” у новій редакції для відображення необхідних змін у загальному порядку оподаткування операцій з продажу об’єктів рухомого майна;

– доповнення ст. 15 закону “Про товарну біржу” новими положеннями, які передбачають, що індивідуально визначені речі, зокрема, уживані товари (у т.ч. транспортні засоби), не можуть бути предметом біржової торгівлі, якщо вони не продаються, як партія, та закріплюють визначення поняття “партії товару”.

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар