Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ВР ухвалила законопроект про встановлення мораторію на купівлю-продаж земділянок сільськогосппризначення до 1 січня 2012 р.

0 22

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроект №3425 “Про внесення змін до пунктів 14, 15 розділу Х “Перехідні положення” Земельного кодексу України (щодо терміну на продаж земельних ділянок)”. За відповідне рішення проголосували 332 депутати з 427 зареєстрованих  в залі.

Законопроект передбачає продовження терміну заборони внесення права на земельну частку (пай) до статутних фондів господарських товариств до 1 січня 2012 р.

Також пропонується встановити, що купівля-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, крім вилучення (викупу) їх для суспільних потреб, а також купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок і зміна цільового призначення (використання) земельних ділянок,  які  перебувають  у власності громадян та юридичних осіб для   ведення   товарного   сільськогосподарського    виробництва, земельних  ділянок,  виділених  в натурі (на місцевості) власникам земельних  часток  (паїв)  для  ведення   особистого   селянського господарства,  а також земельних часток (паїв), крім передачі їх у спадщину,  обміну  земельної  ділянки  на  іншу  земельну  ділянку відповідно  до  закону та вилучення (викупу) земельних ділянок для суспільних потреб запроваджується з 1 січня 2012 р.  за  умови набрання чинності законами про державний земельний кадастр
та про ринок земель, визначивши особливості обігу земель державної та комунальної власності і земель товарного сільськогосподарського виробництва.

Нагадаємо, зараз в Україні діють норми закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання негативним наслідкам впливу світової фінансової кризи на розвиток агропромислового комплексу” від 4 грудня 2009 р., який передбачає заборону на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2010 р. 

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар