Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ВР ухвалила законопроект про умови переходу платників податків до подання податкової звітності та інших податкових документів в електронному вигляді.

0 16

Верховна Рада України прийняла за основу проект закону №2582 “Про внесення змін до підпункту “з” підпункту 4.4.2 пункту 4.4 статті 4 закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”. За відповідне рішення проголосували 293 депутати з 415 зареєстрованих в залі.

Законопроектом пропонується уточнити умови переходу платників податків до подання податкової звітності та інших податкових документів в електронному вигляді.

Відповідно до проекту, за добровільним рішенням платника податку, збору (обов´язкового платежу) податкова звітність може бути надана контролюючому органу в електронній формі. З цією метою центральний (керівний) орган контролюючого органу безоплатно забезпечує платників податків, зборів (обов´язкових платежів) спеціалізованим програмним забезпеченням та посиленими сертифікатами електронних ключів для подання податкової звітності в електронній формі.

Зокрема, передбачено створення акредитованого центру сертифікації ключів, що має виключне право на надання особам, котрі надають податкову звітність в електронній формі, посилених сертифікатів електронних ключів. Такі електронні ключі (електронний підпис), згідно із документом, не можуть використовуватися для інших цілей, ніж подання податкової звітності. Також порядок (регламент) подання податкової звітності в електронній формі не може передбачати участі будь-яких посередників між особою, яка подає податкову звітність, та контролюючим органом, на адресу якого така податкова звітність надсилається.

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар