Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ВР ухвалила законопроект про техногенну безпеку

0 17

Верховна Рада України прийняла за основу законопроект №3438 “Про техногенну безпеку”. За відповідне рішення проголосували 290 депутатів з 434 зареєстрованих в залі.

Законопроектом пропонується на законодавчому рівні визначити основні засади техногенної безпеки та державного регулювання техногенно-небезпечних об´єктів, зокрема, ліцензування, державної експертизи, аудиту, страхування цивільної відповідальності, перевірки та оцінки стану техногенної безпеки.

Згідно із документом, забезпечення техногенної безпеки є складовою частиною виробничої та іншої діяльності суб´єктів господарювання та покладається на відповідних посадових осіб, керівників і уповноважених ними осіб, якщо інше не передбачено відповідними нормативно-правовими або цивільно-правовими актами.

Окрім того, заходи щодо забезпечення техногенної безпеки враховуються органами архітектури, замовниками, забудовниками, проектними та будівельними організаціями при проектуванні та забудові населених пунктів, будівництві, розширенні, реконструкції та технічному переоснащенні потенційно небезпечних об´єктів, установ та організацій.

Державний нагляд за станом техногенної безпеки здійснює урядовий орган державного нагляду у сфері цивільного захисту та техногенної безпеки у складі спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань цивільного захисту на принципах самостійності й незалежності від підконтрольних організацій.

Законопроектом передбачено також, що аудит стану техногенної безпеки є різновидом державного нагляду (контролю) у сфері цивільного захисту та техногенної безпеки.

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар