Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ВР ухвалила закон про внесення змін до КПК щодо екстрадиції.

0 25

Верховна Рада України ухвалила закон “Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України щодо видачі особи (екстрадиції)”. За відповідне рішення проголосували 297 депутатів з 409 зареєстрованих в залі.

Закон вносить зміни до окремих статей КПК та доповнює його новим розділом 9 “Видача особи (екстрадиція)”, яким врегульовуються питання здійснення екстрадиції та відповідних процесуальних дій.

Зокрема, згідно із законом, “запит про видачу особи (екстрадицію) направляється за умови, якщо за законом України хоча б за один із злочинів, у зв’язку з якими запитується видача, передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на максимальний строк не менше одного року або особу засуджено до покарання у вигляді позбавлення волі і невідбутий строк складає не менше чотирьох місяців”.

Окрім того, центральними органами щодо видачі особи (екстрадиції), якщо інше не передбачено міжнародним договором України, є відповідно Генеральна прокуратура України та Міністерство юстиції України.

Документи про видачу особи в Україну готує орган досудового слідства чи суд, у провадженні якого перебуває кримінальна справа або яким постановлено вирок, з дотриманням вимог, передбачених цим кодексом та відповідним міжнародним договором України.

Видана в Україну особа може бути притягнена до кримінальної відповідальності або щодо неї може бути виконано вирок суду лише за ті злочини, за які здійснена екстрадиція.

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар