Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ВР ухвалила закон про вдосконалення держрегулювання у сфері будівництва житла

0 21

Верховна Рада України ухвалила закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення державного регулювання у сфері будівництва житла”. За відповідне рішення проголосували 288 депутатів з 383 зареєстрованих в залі.   

Законодавчим актом внесено до законів “Про інвестиційну діяльність”, “Про страхування”, “Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю”, “Про рекламу” та інших зміни з метою забезпечення захисту прав інвесторів житла та посиленню державного контролю за цим ринком.

Зокрема, передбачено, що “інвестування та фінансування будівництва об’єктів житлового будівництва з використанням недержавних коштів, залучених від фізичних та юридичних осіб, у тому числі в управління, може здійснюватися виключно через фонди фінансування будівництва, фонди операцій з нерухомістю, інститути спільного інвестування, а також шляхом випуску цільових облігацій, виконання зобов’язань за якими забезпечується одиницею такої нерухомості, відповідно до законодавства”. Інші способи фінансування будівництва таких об’єктів визначаються виключно законами.

Згідно із документом, торгово-промислова палата України та регіональні торгово-промислові палати за участю центрального органу виконавчої влади з питань будівництва та архітектури надають довідки про засвідчення форс-мажорних обставин відповідно до умов договорів за зверненнями суб’єктів господарської діяльності, що здійснюють будівництво житла (замовників, забудовників). Форс-мажорними обставинами для цілей цього закону є непередбачувані та непереборні обставини, що відбуваються незалежно від волі і бажання сторін, настання яких неможливо передбачити при укладенні договору та для протидії яким сторони не можуть вжити заходів.

 

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар