Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ВР ухвалила закон про строки і порядок зберігання реєстраційних справ у державного реєстратора.

0 19

Верховна Рада України ухвалила закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення порядку та строків зберігання деяких категорій документів”. За відповідне рішення проголосували 270 депутатів з 417 зареєстрованих в залі.

Законом урегульовано питання щодо оптимізації строків і порядку зберігання реєстраційних справ у державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, а також справ про страхові виплати у Фонді соціального страхування від нещасних випадків.

Зокрема, передбачено, що “реєстраційна справа зберігається у державного реєстратора протягом п´яти років з дня внесення до Єдиного державного реєстру запису про припинення юридичної особи або припинення підприємницької діяльності фізичною особою – підприємцем”. Після закінчення цього строку реєстраційні справи на паперових носіях, не внесені відповідно до результатів експертизи їх цінності до Національного архівного фонду, знищуються в установленому законодавством порядку.

Реєстраційна справа юридичної особи або фізичної особи – підприємця на електронних носіях зберігається на сервері технічного адміністратора Єдиного державного реєстру.

Справи про страхові виплати потерпілих на виробництві та заінтересованих осіб з усіма необхідними документами зберігаються в робочих органах виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків протягом 75 років після зняття застрахованої особи з обліку. Після закінчення строку зберігання справи про страхові виплати підлягають знищенню в установленому законодавством порядку.

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар