Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ВР прийняла законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо виборів Президента України.

0 20

Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект №4741 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо виборів Президента України”. За це рішення проголосували 367 народних депутатів з 442 присутніх в сесійній залі: від Партії регіонів – 171, від БЮТ – 152, від НУ-НС – 24, від КПУ – 0, від Блоку Литвина – 19 і 1 позафракційний депутат.

Законопроектом пропонується змінити порядок формування окружних і дільничних виборчих комісій, зменшити строки виборчого процесу зі 120 до 90 днів, вдосконалити порядок оскарження рішень суб”єктів виборчого процесу.

Пропонується також ліквідувати інститут відкріпних посвідчень та підписних листів на підтримку кандидата на пост Президента України.

Пропонується внести зміни до Кримінального кодексу України за перешкоджання вільному здійсненню громадянином свого виборчого права або права брати участь у референдумі, перешкоджання діяльності іншого суб’єкта виборчого процесу, ініціативної групи референдуму, комісії з референдуму, члена виборчої комісії, члена ініціативної групи референдуму, члена комісії з референдуму або офіційного спостерігача при виконанні ними своїх повноважень.

Зміни до закону України “Про Державний реєстр виборців” передбачають встановлення норми, що до закінчення первинного уточнення персональних даних реєстру списки виборців для проведення виборів і референдумів складаються органами ведення реєстру з використанням бази даних та програмних засобів, які використовувалися під час підготовки списків виборців для останніх у часі виборів чи референдуму. Особливості порядку складання та уточнення списків виборців для проведення виборів і референдумів до закінчення первинного уточнення персональних даних реєстру визначаються Центральною виборчою комісією. Також пропонується низка змін, метою яких є забезпечення функціонування Державного реєстру виборців.

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар