Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ВР прийняла законопроект про довічне позбавлення волі для суддів, прокурорів і слідчих за отримання хабара в особливо великому розмірі

0 12

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект №3428 “Про внесення змін до деяких законів України (щодо протидії хабарництву)”. За відповідне рішення проголосували 372 депутати з 439 зареєстрованих у залі.

Законопроектом, зокрема, передбачається встановити для суддів, прокурорів та слідчих за отримання хабара в надзвичайно великому розмірі покарання у вигляді довічного позбавлення волі з конфіскацією майна.

Законопроектом, поданим народним депутатом від фракції “Наша Україна – Народна самооборона” Анатолієм Гриценком, пропонується у ст. 67 КК доповнити перелік обставин, що обтяжують покарання ще двома – “вчинення злочину особою, у зв’язку з виконанням нею службового обов’язку” та “вчинення злочину з корисливих мотивів”.

Автор також пропонує доповнити ст. 368 КК такими кваліфікуючими ознаками як отримання хабара у “надзвичайно великих розмірах”, “службовцями органів місцевого самоврядування”, “суддями, прокурорами, слідчими”. Також пропонується розширити перелік засуджених, які відповідно до закону “Про застосування амністії в Україні” не підпадають під дію амністії. Такими особами, зокрема, пропонується визнати “засуджених за отримання хабара в надзвичайно великому розмірі”.

Проектом за отримання хабара в надзвичайно великому розмірі передбачається встановити покарання:

– у загальному випадку – позбавлення волі на строк до п’ятнадцяти років;

– для осіб, які займають відповідальне або особливо відповідальне становище, крім суддів, прокурорів, слідчих, – позбавлення волі на строк п’ятнадцять років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна;

– для суддів, прокурорів, слідчих – довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Джерело:

РБК-Україна

Залиште коментар