Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ВР прийняла в другому читанні законопроект про внесення змін до закону про держреєстр виборців щодо статусу та повноважень органів реєстру та складання списків виборців.

0 20

Верховна Рада України прийняла в другому читанні законопроект №3469 “Про внесення змін до закону України “Про Державний реєстр виборців” щодо статусу та повноважень органів державного реєстру виборців та складання списків виборців. За це рішення проголосував 231 народний депутат з 431 зареєстрованого у сесійній залі. У законопроекті, зокрема, пропонується: 1. Визначити статус органів ведення реєстру та регіональних органів адміністрування реєстру як підрозділів апаратів відповідних місцевих адміністрацій, а акти керівників органів ведення реєстру як накази. Водночас передбачається, що органи ведення реєстру мають власну печатку та можуть виступати сторонами при судовому розгляді адміністративних справ. 2. Встановити, що подання відомостей щодо осіб, які померли, а також виборців, які змінили прізвище, ім”я та по батькові, здійснюють керівники відділів реєстрації актів цивільного стану, а також передбачити обов”язок подання відомостей про осіб, призваних на строкову військову службу та звільнених у запас, керівників місцевих військових комісаріатів. 3. Визначити, що закупівля товарів і послуг на етапі розробки та налагодження програмних і технічних засобів для створення інформаційно-телекомунікаційної системи та ведення реєстру, формування телекомунікаційної мережі передавання даних інформаційно-телекомунікаційної системи реєстру, створення комплексної системи захисту інформації в інформаційно-телекомунікаційній системі реєстру може здійснюватися без проведення тендерних (конкурсних) процедур, однак із забезпеченням закупівлі у різних постачальників програмного забезпечення діяльності інформаційно-телекомунікаційної системи та програмних засобів захисту цієї системи. 4. Передбачити, що первинне формування бази даних реєстру здійснюється на основі списків виборців, складених для проведення останніх перед первинним формуванням бази даних реєстру виборів Президента України, народних депутатів України чи місцевих виборів у межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці. 5. Визначити загальні засади процедури складання списків виборців органами ведення реєстру до закінчення первинного уточнення персональних даних державного реєстру виборців.

До другого читання надійшло 244 поправки, з яких народні депутати підтримали 3 (26, 28, 31).

Зокрема, передбачено, що орган ведення реєстру має доступ до всіх записів реєстру в режимі читання у порядку, встановленому розпорядником реєстру.

Згідно із документом, “внесення до бази даних реєстру нових записів, внесення змін до бази даних реєстру, знищення записів бази даних реєстру з підстав та в порядку, встановлених цим законом та прийнятими відповідно до цього закону рішеннями розпорядника реєстру, здійснюється в режимі реального часу органом ведення реєстру. Внесення змін щодо виборчої адреси виборця здійснюється в порядку, встановленому розпорядником реєстру”.

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар