Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ВР планує розширити повноваження Верховного суду

0 15

Вчора Верховна Рада прийняла за основу проект закону “Про внесення змін до законодавчих актів щодо вдосконалення роботи Верховного суду України”. Даний документ, який підтримали 238 парламентаріїв, передбачає розширити повноваження Верховного суду.

Зокрема, документом передбачається внесення змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів”, Кодексу адміністративного судочинства України, Цивільного процесуального кодексу України, Господарського процесуального кодексу України та Кримінально-процесуального кодексу України.

Документом пропонується вдосконалити процес розгляду справ у Верховному суді, зокрема, поновити діяльність судових палат і визначити категорії справ, які підлягають розгляду судовими палатами, а також справ, що розглядатимуться усім складом Верховного суду України.

Крім того, передбачається розширити повноваження Верховного суду через надання права переглядати рішення судів (суду) касаційної інстанції не тільки у разі неправильного застосування матеріального права, але й у випадку порушення окремих процесуальних норм. Пленуму Верховного суду за наслідками перегляду рішень касаційних судів у конкретних справах передбачається надати право узагальнювати судову практику та надавати рекомендаційні роз’яснення.

Документ має на меті уточнити положення законодавства для визначення порядку подальшого розгляду справ, які наразі накопичилися у Верховному суді України.

Теги:

Верховний суд України

Джерело:

Укрінформ

Залиште коментар