Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Водія, з вини якого загинуло 11 людей, посадили на 10 років

0 14

Житомирський районний суд 5 грудня засудив громадянина Боснії і Герцеговини Машика Зафера до 10 років позбавлення волі за скоєння 23 травня дорожньо-транспортної пригоди в Житомирській області, в якій загинуло 11 людей. Про це говориться в рішенні суду, передають «Українські новини».

Згідно вироку, він також позбавлений права на управління транспортними засобами строком на 3 роки.

При цьому суд відхилив цивільні позови потерпілих (рідних) у зв’язку з тим, що підсудний є громадянином Боснії, з якою у України відсутній договір про двосторонню правову співпрацю, і задовольнити їх не є можливим.

Проте, у зв’язку з наявністю страховки, суд може розглянути позови і ухвалити рішення про стягнення з відповідача різниці на користь потерпілих.

Суд встановив, що 23 травня 2008 року громадянин Боснії, управляючи автопоїздом, близько 20:40 на 133 км. автодороги Київ-Чоп (неподалік від села Вереси Житомирського району), порушив правила дорожнього руху і не був уважним при зміні напрямку руху.

Також суд вважає, що водій автопоїзда не переконавшись, що не є перешкодою для руху інших транспортних засобів, перетнув осьову лінію, виїхав на смугу зустрічного руху і зіткнувся з пасажирським мікроавтобусом Wolksvagen.

Крім того, суд встановив, що порушення правил знаходиться в причинно-наслідковому зв’язку з наслідками аваріями.

Громадянин Боснії в судовому засіданні себе винним не визнав.

Невизнання своєї провини суд розглянув, як прагнення уникнути відповідальності у кримінальній справі, порушеній за ч 3 ст. 286 КК (порушення правил дорожнього руху, яке стало причиною смерті декількох людей).

Вирок може бути оскаржений протягом 15 днів.

Адвокат підсудного Олександр Шевченко заявив журналістам, що вважає нонсенсом проведення такого складного судового слідства за два засідання.

«У ганебнішому судовому процесі я ще не брав участі. Такого правового беззаконня я не бачив ще ніколи. У такій складній справі провести судове слідство за два засідання – це нонсенс! Під час як досудового, так і судового слідства всі клопотання захисту були відхилені, безпідставно», – заявив адвокат. Проте він не уточнив, чи буде подана апеляція на рішення.

Джерело:

proUA.com

Залиште коментар