Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Влада вирішила заборонити українцям розплачуватися готівкою

0 24

Верховна Рада затвердила в першому читанні правки НБУ до законопроекту про функціонування платіжних систем і розвиток безготівкових розрахунків. Як пишуть “Комментарии”, одним з нововведень закону є надання НБУ повноважень встановлювати максимальні ліміти готівкових платежів під час розрахунків за товари та послуги.

Таким чином, українці не зможуть робити великі покупки за готівку. Замість цього, оплата будь-якого товару, вартість якого перевищуватиме встановлений центробанком ліміт, має здійснюватися за допомогою платіжної картки. Як зазначає видання, за допомогою таких нововведень чиновники мають намір перемогти тіньову економіку.

Як зазначив директор Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем Олександр Карпов, “лише в цьому році ліміти на оплату готівкою встановили Греція, Іспанія та Італія; мотивом до цього стала кампанія з боротьби з “сірою” і “чорною” економіками і необхідність збільшити збирання податків для скорочення бюджетних дефіцитів”.

З його слів, щоб громадяни Італії не ухилялися від сплати податків, там була введена заборона на оплату готівкою покупок на суму, що перевищує 1 тис. євро. В Греції цей ліміт становить 1,5 тис. євро, у Бельгії – 5 тис. євро.

Між тим, головною проблемою може стати нерозвиненість інфраструктури. Відповідно до змін, які мають бути внесені до Адміністративного кодексу, за відмову прийняти платіжну картку торговців штрафуватимуть на 500 не оподатковуваних мінімумів доходів громадян (8,5 тис. грн.).

За даними НБУ, на 1 квітня 2012 року з 59 млн карток, що перебувають в обігу, активними були лише дещо більше половини.

Як повідомлялося раніше, Швеція взагалі може відмовитися від готівки. На думку влади, банкноти вичерпали себе і більше не потрібні.

Теги:

тіньова економіка, безготівкові розрахунки, гроші, НБУ

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар