Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Влада хоче “подоїти” заробітчан, репетиторів, інших фрілансерів

0 19

Тотальне декларування дозволить податкової виявити одержувачів неофіційних доходів і змусити їх наповнювати скарбницю, пише “Коментарі”. “Якщо буде затверджена система загального декларування, ми очікуємо збільшення надходжень від податку на доходи фізосіб рази в три. Ми навіть підготували нову форму декларації, яка спрощена. Ми прагнемо до того, щоб декларація була проста, зрозуміла, і люди не витрачали багато часу на її заповнення “, – повідомив директор департаменту оподаткування фізичних осіб Державної податкової служби України В’ячеслав Бусарєв.

Першими під “деклараційний удар” можуть потрапити трудові мігранти. За даними НБУ, в минулому році вони перерахували на батьківщину $ 1,890 млрд. За приблизними підрахунками, нелегально працюють за кордоном і, відповідно, не платять податків не менше половини наших “заробітчан”. Стягнувши податки з засвічених ними заробітків, в казну можна буде залучити додатково близько 1,3 млрд грн.

Ось і виходить, що держава не здатна надати людям роботу, соціально захистити, а лише – “видоїти” те, до чого вони рук не приклала. Виходть, держава намагається нажитись на громадянському суспільстві, бо впевненості про те, що бюджетні гроші йдимуть на соціальні потреби – немає. Скоріше – на утримання репресивного апарату, інші, всім відомі витрати на “цяцянки-забаганки”,

Ще одним додатковим джерелом наповнення скарбниці повинні стати представники тіньового сектора зайнятості – репетитори, домробітниці, няні, сантехніки та інші фрілансери. Вказівка в декларації повної відсутності доходів навряд чи позбавить їх від уваги податківців.

У ДПС пояснюють, що мають намір аналізувати ідентифікаційні коди громадян, обчислювати тих, хто довгий час не декларує ніяких доходів, і з’ясовувати, за які кошти вони існують. (доречно сказати, що помирати – теж річ не здешевих!) Варто зазначити, що відповідно до Податкового кодексу, за недостовірно зазначені в декларації відомості, якщо такі спотворення призвели до заниження податків, передбачений штраф в розмірі 25% від різниці між податковим зобов’язанням, розрахованим податковим органом і реально сплаченим фізособою. При повторному порушенні штраф становить 50% від цієї різниці, в третій раз порушникові доведеться віддати 75% вказаної суми.

Теги:

оподаткування фізичних осіб, Державна податкова служба України

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар