Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ВК: засудженим треба дозволити балотуватись у президенти

0 15

Представник Венеціанської комісії Пітер Пакзолай в коментарі BBC Україна розповів, що влада має виконати рекомендації комісії щодо дозволу судимим балотуватись як на парламентських, так і на президентських виборах.

“Ми рекомендуємо дозволити судимим балотуватись до парламенту, проте наші рекомендації стосуються всіх видів виборів, в тому числі і президентських”, – сказав Пітер Пакзолай.

Пан Пакзолай каже, що під час дискусій щодо можливості засудженим балотуватися до парламенту виправданням української влади була відповідна заборона в Конституції. Але у випадку із президентськими виборами такої перепони немає.

“Положення закону про вибори президента, які суперечать Конституції України й забороняють балотуватись судимим, мають бути усунуті”, – наполягає пан Пакзолей.

Конституція України не забороняє людям з непогашеною судимість балотуватись на посаду глави держави. Така норма існує тільки в законі про вибори президента.

Нагадаємо, народний депутат Сергій Міщенко внесе на розгляд парламенту зміни до Закону України “Про вибори Президента України” в яких скасовується норма щодо обмежень засудженим громадянам брати участь у виборах. За словами депутата Сергія Міщенка, в Конституції сказано, “що Президентом України може бути обраний громадянин України, який досяг тридцяти п’яти років, має право голосу, проживає в Україні протягом десяти останніх перед днем виборів років та володіє державною мовою”.

Нагадаємо, народний депутат від фракції “Удар” Валерій Карпунцов зазначив, що громадянин України, який має судимість, не повинен мати право балотуватися в Пезиденти України.

У Партії регіонів не виключають, що в Україні буде частково скасовано обмеження на висування кандидатами у народні депутати та у Президенти для осіб, які вчинили злочин.

Теги:

Венеціанська комісія, вибори

Джерело:

УНН

Залиште коментар