Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Військовий суд залишив в силі вирок винуватцям вибуху в Новобогданівці

0 24

Військовий апеляційний суд військово-морських сил України (м. Севастополь) залишив у силі вирок Дніпропетровського суду військового гарнізону від 2 грудня 2008 року про визнання підполковника Сергія Лілова і колишнього солдата-строчника Олега Селіна винними у вибухах складів в Новобогданівці. Про це повідомив захисник Лілова Андрій Гребенщиков, передає «Репортер Запорожья».

«Військовий апеляційний суд ВМФ України не змінив жодної букви у вироку Дніпропетровського суду військового гарнізону. Це, як і раніше, політична справа. Ніхто з військового апеляційного суду не захотів розібратися – обсяг справи великий, а часу – мало. Вирішили «не ламати списи» і залишити все, як є. Це моє глибоке переконання», – відзначив захисник.

«8 травня буде рівно 5 років, як Лілов утримується під арештом у дніпропетровському СІЗО. Фактично, йому залишилося відбути ще 1 рік. Зараз Лілов знаходиться у дніпропетровському СІЗО, ми просимо залишити його там до кінця від’їзду терміну покарання», – відзначив Гребенщиков.

Вирок суду в частині відшкодування матеріальних і моральних збитків також не змінений. А це означає, що Лілову і Селіну належить відшкодувати військовій частині 2 мільярди 291 мільйонів 705 тисяч гривень.

Нагадаємо, визнаний винним у вибухах складів у Новобогданівці, підполковник Сергій Лілов подав апеляцію на рішення військового суду Дніпропетровського гарнізону.

Документи Сергій Лілов подав до Апеляційного суду військово-морських сил України. Оскаржив вирок й інший засуджений у «новобогданівській справі» – колишній солдат-строчник Олег Селін.

2 грудня 2008 року військовий суд Дніпропетровського гарнізону визнав Сергія Лілова і Олега Селіна винними у вибухах складів Новобогданівці. Обидва були засуджені на 6 років позбавлення волі.

Зокрема, Лілов був засуджений за статтями «Халатність», «Крадіжка військового майна», «Службова фальсифікація». Селіна визнали винним у «Необережному поводженні з боєприпасами». Ні Селін, ні Лілов під час судового розгляду своєї провини не визнали.

Окрім цього, суддя задовольнив матеріальний позов військової частини, де раніше служили підполковник і солдат, на суму майже три мільярди гривень.

Також нагадаємо, що боєприпаси на складах у Новобогданівці за останні три роки вибухали тричі: у травні 2004 року, в липні 2005 року і в серпні 2006-го. В результаті першої НП загинуло двоє людей, більше двох тисяч визнано потерпілими.

Джерело:

proUA

Залиште коментар