Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Військові прокурори захистили інтереси громадян та держави у судах

0 14

Шляхом застосування представницьких повноважень вони забезпечили виконання судових рішень на понад 98,6 млн грн. Відсоток реального виконання судових рішень, постановлених за позовами військових прокурорів, становить 63%.

Сума, на які задоволені позови, складає понад 176,5 млн. грн., що на 14 % більше, ніж у 2009 році (155,4 млн. грн.). З метою належного контролю за розглядом судами позовів з питань земельних правовідносин у Головному управлінні військових прокуратур Генеральної прокуратури України створено їх реєстр. За 2005-2010 роки прокурорами пред’явлено 920 позовів зазначеної категорії, з яких розглянуто і задоволено 416, реально повернуто 11,7 тис. га землі.

Зокрема, 21 січня 2011 року Головним управлінням військових прокуратур для захисту інтересів держави в особі Міністерства оборони, взято участь у розгляді Вищим господарським судом України (ВГСУ) касаційної скарги акціонерного товариства «Банк Форум» у справі за позовом заступника військового прокурора Кіровоградського гарнізону до товариства з обмеженою відповідальністю «Корса» про витребування нерухомого майна – частини будівлі державного підприємства «Кіровоградський обласний центр адаптації військовослужбовців» площею 866,9 кв. м. у м. Кіровограді вартістю 2 млн грн.

За результатами розгляду касаційної скарги Вищим господарським судом України того ж дня прийнято постанову, якою попереднє судове рішення апеляційної інстанції про визнання права власності на вказане майно за державою та зобов’язання його повернути до військового відомства залишено в силі, а касаційна скарга – без задоволення.

31 січня 2011 року Головним управлінням військових прокуратур, з метою захисту інтересів держави в особі МО, взято участь у розгляді ВГСУ касаційної скарги ПП «Адепт» у справі за позовом цього підприємства про вилучення з користування Міноборони земельної ділянки, на якій розташовані недобудовані будівлі грязелікарні в районі бухти Омега у м. Севастополі, площею 1,65 га, та вимогою переоформити вказану земельну ділянку у користування ПП «Адепт». За результатами розгляду касаційної скарги ВГСУ того ж дня винесена постанова, якою у задоволенні касаційної скарги ПП «Адепт» відмовлено. Попередження вилучення даної земельної ділянки з цілющими природними властивостями, на якій розташована перспективна недобудова, стало можливим завдяки внесенню військовою прокуратурою Військово-Морських Сил України подання про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Севастопольського апеляційного господарського суду, відповідно до якої Севастопольську міську раду зобов’язано вилучити з користування військового відомства на користь ПП «Адепт» вказану земельну ділянку.

Теги:

ГПУ

Джерело:

ГПУ

Залиште коментар