Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Відповідальність за обіцянку хабара

0 14

Нове антикорупційне законодавство, в якому враховано рекомендації експертів Європейського Союзу у сфері запобігання і протидії корупції, підвищить ефективність боротьби із цим явищем. Планується збільшити санкції за кримінальні корупційні правопорушення як для фізичних, так і юридичних осіб, запровадити зовнішній контроль щодо декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, встановити відповідальність за обіцянку неправомірної вигоди та її прийняття. Про це повідомила Міністр юстиції України Олена Лукаш, коментуючи схвалення Кабінетом Міністрів України 11 вересня 2013 року законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо реалізації рекомендацій Європейської Комісії у сфері державної антикорупційної політики».

Законопроектом планується внести ще ряд суттєвих змін в антикорупційне законодавство. А саме – встановити адміністративну відповідальність за подання у деклараціях недостовірних відомостей, підвищити гарантії захисту інформаторів про корупційні правопорушення, зменшити кількість правоохоронних органів, уповноважених складати протоколи про адміністративні корупційні правопорушення, реалізувавши цим рекомендацію Стамбульського плану дій по боротьбі з корупцією.

Також низка положень законопроекту стосується виконання рекомендацій GRECO у сфері криміналізації корупції, нагадує прес-служба Мін’юсту.

За словами Олени Лукаш, прийняття законопроекту, в якому враховано рекомендації експертів Європейської Комісії, засвідчує готовність та налаштованість України підписати Угоду про Асоціацію з Європейським Союзом і його державами-членами в рамках Вільнюського Саміту наприкінці листопада цього року, а також Угоду про лібералізацію візового режиму з ЄС.

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар