Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Відбувся пленум ВССУ

0 80

23 грудня 2011 року відбулося чергове засідання пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ (далі – ВССУ). У його роботі взяли участь заступник Генерального прокурора Михайло Гаврилюк, перший заступник Міністра юстиції Інна Ємельянова, радник Голови Вищої ради юстиції Юрій Полтавець.

На засіданні було прийнято постанови «Про практику розгляду судами заяв у порядку наказного провадження» та «Про судову практику застосування статей 400-11 – 400-18 Кримінально-процесуального кодексу України».

Прийняття зазначених постанов, як зазначили в прес-службі ВАСУ, зумовлене необхідністю надання судам роз’яснень з метою забезпечення правильного та однакового застосування відповідних норм цивільного та кримінального процесуального законодавства України.

Так, у постанові «Про практику розгляду судами заяв у порядку наказного провадження» вказано, що суди, враховуючи особливість наказного провадження як спрощеної процедури судового провадження, направленої на ефективність судового розгляду, повинні чітко реалізовувати положення закону у своїй діяльності для виконання завдання цивільного судочинства (стаття 1 Цивільного процесуального кодексу України), не допускати порушення передбачених строків розгляду справ, безпідставної відмови у видачі судового наказу, а також його видачі у випадках, не передбачених законом.

Постанова «Про судову практику застосування статей 400-11 – 400-18 Кримінально-процесуального кодексу України» містить роз’яснення стосовно практичного застосування положень, що визначають коло осіб, які мають право на звернення в порядку гл. 32-1 Кримінально-процесуального кодексу України, а також переліку підстав для подання заяви. Постановою врегульовано питання щодо визначення предмету перегляду, щодо безпосереднього розгляду колегією суддів ВССУ заяви про допуск справи до перегляду, роз’яснено, яких вимог слід дотримуватися при зверненні. Крім того, приділено увагу проблемам, що виникають у судовій практиці при визначенні процесуальних строків, передбачених гл. 32-1 Кримінально-процесуального кодексу України.

Теги:

ВССУ, пленум ВССУ

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар