Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Відбувся пленум Ради Союзу юристів України

0 19

11 лютого 2010 року в Києві, у приміщенні Національної академії прокуратури України, відбувся Пленум Ради Союзу юристів України (СЮУ). В роботі Пленуму взяли участь голови Рад обласних, Київської і Севастопольської міських територіальних організацій, представники колективних членів Союзу, члени Ради Союзу. Почесними гостями на Пленумі були Ніна Карпачова – уповноважений Верховної Ради України з прав людини та Олег Сергійчук – суддя Конституційного суду України.

Відкрив Пленум та виступив з доповіддю «Про діяльність Союзу юристів України за звітний період після VI з’їзду Союзу» Голова Союзу юристів України, Президент Всесвітньої асоціації юристів, Президент Світового Конгресу українських юристів Валерій Євдокимов.

Пленум розглянув питання скликання чергового VII з‘їзду Союзу юристів України. На Пленумі з доповіддю «Права людини в умовах сучасних глобальних викликів» виступила Н. Карпачова, в якій вона акцентувала увагу на питаннях бідності, міграції трудового населення, забезпечення прав людини на судовий захист, амністії, затягування термінів розгляду кримінальних справ у судах. Омбудсман особливо наголосила на необхідності боротьби з корупцією. На переконання Ніни Карпачової, боротьба з нею є невідворотньою, як і неухильне дотримання при цьому конституційного принципу презумпції невинуватості.

Серйозність зазначених проблем підтверджується і рішеннями Європейського суду з прав людини щодо України. Їх на сьогодні вже 728. В абсолютній більшості це порушення статті шостої Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод щодо права на справедливий судовий розгляд. Омбудсман привернула увагу присутніх на хронічному невиконанні рішень національних судів – не виконується кожне третє рішення!

В обговоренні питань Пленуму прийняли участь В. Кривобок – голова Харківської обласної організації СЮУ, В. Біленко – голова Запорізької обласної організації, Г. Дрог – голова Кіровоградської обласної організації, М. Матьора – голова Київської обласної організації, В. Локайчук – заступник Голови СЮУ, В. Турський – голова ВБО інвалідів та пенсіонерів «Обличчям до істини».

З питань, які розглядалися на Пленумі прийнято відповідні постанови.

Теги:

Союз юристів України, Омбудсман

Джерело:

СЮУ

Залиште коментар