Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Відбулося перше засідання суду за позовом до Нацбанку

0 14

Як уже повідомлялося, Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження у справі за позовом народного депутата А.Яценюка щодо скасування постанови Національного банку України про паспортизацію валютно-обмінних операцій.

Суд зобов`язав Нацбанк до 13 жовтня опублікувати оголошення про оскарження постанови НБУ №278, якою встановлено, що валютно-обмінні операції здійснюються лише за умови пред`явлення паспорта.

До справи на боці А.Яценюка приєднується Асоціація українських банків, яка представляє інтереси 107 банків. У клопотанні про залучення АУБ до справи зазначається, що нові правила проведення валютно-обмінних операцій є обов`язковими для виконання банками, тому рішення у цій справі може безпосередньо вплинути на їх права і обов`язки.

Суд відмовився зупиняти дію постанови Нацбанку про паспортизацію валютно-обмінних операцій до завершення розгляду справи і ухвалення рішення. Він мотивував це рішення недостатністю доказів того, що постанова НБУ завдає очевидної шкоди правам, свободам і інтересам громадян України.

Лідер «Фронту Змін» оскаржив це рішення в Київському апеляційному адміністративному суді.

Довідка. Нацбанк постановою №278 зобов`язав банки з 23 вересня 2011 року здійснювати валютно-обмінні операції з фізичними особами на суму до 50 тис. грн. при пред`явленні документа, що засвідчує особу. При проведенні операцій понад зазначену суму працівник банку також повинен зафіксувати серію і номер паспорта (іншого документа, який засвідчує особу), дату видачі і орган, який його видав, місце проживання (реєстрації), ідентифікаційний номер особи (за наявності).

Теги:

НБУ, Яценюк А., окружний адміністративний суд Києва

Джерело:

УНІАН

Залиште коментар