Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Від сьогодні вступив в силу закон про реформування пенсійної системи

0 27

Відповідний закон передбачає підвищення пенсійного віку для жінок, народжених після 1 квітня 1961 року, з 55 до 60 років. Тим, хто народився в період з 1 жовтня 1956 року по 1 квітня 1961 року, підвищення пенсійного віку буде поетапним. При цьому до 1 січня 2015 року жінки зможуть вийти на пенсію в 55 років за наявності стажу не менше 30 років і за умови звільнення з роботи. Але у такому разі їх пенсія буде зменшена на 0,5 % за кожен місяць дострокового виходу на пенсію. При цьому якщо жінка, що достроково вийшла на пенсію працевлаштується то виплата пенсії їй буде припинена.

Страховий стаж, необхідний для призначення пенсії, підвищений з 5 до 15 років. Стаж, необхідний для призначення мінімальної пенсії за віком, буде підвищений для чоловіків з 25 до 35 років, для жінок – з 20 до 30 років.

Більшість “спеціальних пенсій” чоловіки зможуть отримати по досягненню 62 років, а жінки – з віку, вказаного вище.

Для інвалідів старше за 32 роки вимоги до наявності пенсійного стажу також підвищуються. Якщо раніше після досягнення цього віку їм досить було мати 5 років стажу, то тепер необхідний 15-річний стаж для отримання пенсії по інвалідності.

Максимальний розмір пенсії обмежений 10 прожитковими мінімумами для непрацездатних осіб (на сьогодні це 7640 гривень). Правда, при цьому держслужбовцям, народним депутатам, суддям пенсія як і раніше призначатимуться у розмірі 80 % їх заробітної плати.

Теги:

пенсійна реформа

Джерело:

Ліга-Закон

Залиште коментар