Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Від сьогодні банкам заборонено продавати валюту більше, ніж на 80 тис грн на день одній фізособі

17

Від сьогодні набирають чинності обмеження Національного банку України на продаж іноземної валюти. Зокрема, Нацбанк заборонив комерційним банкам здійснювати продаж іноземної валюти одній особі в один операційний день на суму, що перевищує еквівалент 80 тис. грн.

Це передбачено постановою НБУ №538 від 9 вересня 2009 року «Про затвердження змін до Інструкції про порядок організації і здійснення валютно-обмінних операцій на території України» (реєстрація в Мін’юсті – 9 листопада п.р.).

Крім того, Нацбанк визначив, що операції з купівлі валюти на суму, що перевищує 15 тис. грн., мають здійснюватися після пред’явлення документа, що засвідчує особу із зазначенням у довідках і квитанціях прізвища, імені, по батькові покупця. Якщо сума такої операції перевищує 50 тис. грн., у квитанціях додатково мають бути вказані серія і номер паспорта, місце проживання та ідентифікаційний номер згідно з Державним реєстром фізичних осіб – платників податків.

У постанові забороняється комерційним банкам змінювати значення курсу купівлі і продажу іноземних валют впродовж операційного дня. Курси має встановлювати голова правління банку до початку робочого дня.

Вказаною постановою Нацбанк також наділив себе правом встановлювати граничні розміри маржі з операцій на готівковому валютному ринку.

Джерело:

proUA

Комментарии