Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Від податку на розкіш багатіїв рятуватимуть офшори

18

Кабінет міністрів України вніс до Верховної Ради остаточну редакцію проекту закону про запровадження податку на розкіш. В останній редакції документу багатіями визначили тих фізичних і юридичних осіб, які мають квартири загальною площею більше 200 квадратних метрів, дачні або садові будинки, котеджі загальною площею більше 500 квадратних метрів, об’єкти житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податків, загальна площа яких перевищує 600 квадратних метрів. Окрім цього податком у розмірі 40% будуть обкладатися дорогі автомобілі, мотоцикли, літаки, гелікоптери, яхти.

Також 10% податком обкладатимуться і покупки дорогоцінних металів, годинників, телефонів, хутра, картин тощо. Президент Всеукраїнської спілки вчених економістів Олександр Кендюхов в інтерв’ю “Німецькій Хвилі” наголошує, що критерії визначення «розкішного» надзвичайно суб’єктивні та відносні. Він вважає запровадження податку на багатство сумнівним і економічно невиправданим кроком, адже, на його переконання, багатії не збираються його платити. «Сумніви є в тому, що багаті будуть платити більше. Лише чесний середній клас сумлінно сплачуватиме цей податок», – прогнозує економіст. За його словами, українці з високими статками, які реєстрували свою власність на підставних осіб-нерезидентів, так і реєструватимуть, як виводили гроші з України в офшори, так і виводитимуть.

За інформацією українських ЗМІ, за останні два роки українські банки перерахували в офшорні зони та на Кіпр астрономічну суму – 53 мільярди 397 мільйонів доларів. Частина цих грошей повертається назад в Україну у вигляді інвестицій, а частину українські олігархи витрачають на придбання предметів розкоші. Однак купують все це не в Україні і ввозити сюди не збираються, а відповідно платити податок на розкіш.

Тож виникає питання, з кого український уряд збиратиме заплановані 500 мільйонів гривень податку на багатство? Міністр економічного розвитку і торгівлі України Петро Порошенко переконаний, що уряду треба почати передусім з себе.

Теги:

податок на розкіш

Джерело:

Німецька хвиля

Комментарии