Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Від деяких баз даних хочуть відмовитись

0 58

Кабінет Міністрів пропонує внести зміни до Закону «Про захист персональних даних» та усунути недоліки, які були виявлені у ході застосування Закону з 1 січня 2011 року. Відповідний законопроект, який розробив Мін’юст, був ухвалений на засіданні Уряду.

Цим законопроектом запропоновано конкретизувати механізми захисту персональних даних, які у чинному Законі виписані у більш загальний спосіб. Крім того, з урахуванням виявлених проблем, пропонується спростити державну реєстрацію баз персональних даних, а також розширити права суб’єкта персональних даних.

Так, пропонується скасувати державну реєстрацію баз персональних даних, ведення яких пов’язане із забезпеченням та реалізацією трудових відносин. Такі зміни покликані зняти складнощі з реєстрацією баз персональних даних, зокрема, для малого та середнього бізнесу, який, здебільшого, обробляє персональні дані найманих працівників. З цією ж метою законопроектом пропонується звільнити від обов’язку реєстрації баз персональних даних громадські, релігійні організації, а також політичні партії.

Пропонується також розширити права суб’єктів персональних даних, надавши їм право відкликати згоду на обробку своїх даних, вносити застереження стосовно обмеження права на обробку своїх персональних даних при наданні згоди тощо.

Крім того, частина запропонованих Урядом змін стосується необхідності вдосконалити чинне законодавство в тій частині, яка необхідна для виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України, а також є передумовою для укладання Україною угоди про співробітництво з Євроюстом та Європолом. Для цього пропонується врегулювати питання транскордонної передачі персональних даних та визначити перелік країн, які забезпечують належний захист персональних даних.

За словами міністра юстиції Олександра Лавриновича, до роботи над законопроектом були залучені експерти Європейської Комісії, Ради Європи та Євроюсту.

Теги:

бази персональних даних

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар