Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ВГСУ підтвердив незаконність приватизації “Київміськбуду”

0 16

Вищий господарський суд України (ВГСУ) 14 червня залишив у силі рішення Київського апеляційного господарського суду про визнання недійсним рішення Київської міськради від 27 липня 2007 р., яке дозволяло приватизацію 80% пакету акцій територіальної громади міста Києва у статутному фонді АК ХК “Київміськбуд”. Про це повідомляє прес-служба Київської міської державної адміністрації (КМДА).

“Аби пакет і надалі залишався у власності територіальної громади, Київська міська державна адміністрація включила акції АК ХК “Київміськбуд” до переліку об’єктів програми приватизації комунального майна територіальної громади Києва на 2011-2012 роки, що не підлягають продажу”, – йдеться у повідомленні.

24 березня повідомлялося, що Київський апеляційний господарський суд визнав право власності АТ ХК “Київміськбуд” на пакети акції 34-х господарських товариств, які входять до складу холдингу.

Нагадаємо, в листопаді 2010 р. генеральний прокурор Віктор Пшонка заявив, що незабаром буде висунуто обвинувачення низці представників київської влади. «Є фактові кримінальні справи… з незаконного придбання і виведення з власності київської громади підприємств “Київміськбуд”, “Київхліб”, “Київміськводоканал”, “Київхімволокно”… Є рішення судів з повернення цієї власності громаді, але нікому обвинувачення ще не пред’являлося по цих кримінальних справах. Скажу відверто, що ті, кому в подальшому будуть висунуті обвинувачення і хто був задіяний в сприянні відчуження цих об’єктів, зробили, м’яко кажучи багато неправового: пропали документи, протоколи…Думаю що найближчим часом ми проінформуємо поіменно, хто причетний до цього злочину», – завив Пшонка.

Відзначимо, Генеральною прокуратурою України (ГПУ) проведено перевірку законності реєстрації Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку (ДКЦПФР) України та її територіальним управління у м. Києві додаткових емісій акцій підприємств, які входять до акціонерного товариства холдингова компанія “Київміськбуд”. Встановленою, що реєстрацію додаткових випусків акцій ВАТ “Домобудівний комбінат №4”, ВАТ “Київоздоббуд”, ВАТ “Будмеханізація”, ВАТ “Трест “Київміськбуд №3” проведено з порушенням законодавства, що призвело до зменшення (розмивання) часток холдингу в цих підприємствах у шість і більше разів. З огляду на викладене, Генпрокуратурою до Держкомісії з цінних паперів та фондового ринку на відповідні свідоцтва про реєстрацію додаткових емісій вказаних товариств 8 листопада ц.р. принесено протести, які перебувають на розгляді.

Нагадаємо, в жовтні 2010 р. Госпсуд Києва визнав територіальну общину Києва в особі Київради власником 80% акцій холдингової компанії “Київміськбуду”.

Позов ГПУ був задоволений частково: визнано право власності акцій, які складають 80% в основному фонді АТ ХК “Київміськбуд”, за територіальною общиною міста, але було відмовлено в частині визнання недійсним договір купівлі-продажу від липня 2009 р.

Раніше, 2 вересня ц.р. голова Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (ДКЦПФР) України Дмитро Тевелєв повідомив про завершення перевірки на предмет виявлення фактів відчуження пакету акцій ВАТ ХК “Київміськбуд”. За його словами, перевірялися документи, що підтверджують прийняття рішень про відчуження пакетів акцій, що належали “Київміськбуду” в статутних фондах, що входять в цей холдинг інших акціонерних товариств. Як він підкреслив, таких фактів виявлено не було.

Тевелєв також повідомляв, що муніципальний пакет акцій “Київміськбуду” в липні 2009 р. у розмірі 80% був проданий за 114 млн 75 тис. грн на Українській універсальній торговельній біржі компанії «Новий регіон».

Холдингова компанія «Київміськбуд» – найбільша будівельна компанія України. До складу холдингу входять 40 відкритих акціонерних товариств, в яких «Київміськбуд» володіє від 26% до 30% акцій, 6 дочірніх підприємств, 51 підприємство – на правах асоційованих членів.

Теги:

ВГСУ, Київміськбуд

Джерело:

РБК-Україна

Залиште коментар