Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Вертикальна “схема” митниці

0 13

У листопаді 2011 року на завершальному етапі спецоперації правоохоронці затримали «на гарячому» групу працівників митного посту «Луцьк» одразу після того, як вони одержали черговий хабар від представника комерційної структури та передали ці гроші керівникові митного посту.

Встановлено, що на митному посту «Луцьк» Ягодинської митниці діяла вертикально побудована корупційна схема: протягом кожного дня керівники та інспектори митного посту протиправно одержували в середньому від 20-ти до 30-ти тисяч гривень.

Під час обшуків у службових кабінетах та помешканнях затриманих вилучено 150 тис. доларів США та майже 30 тис. гривень, незаконно отриманих від суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності за останні декілька днів. Також вилучено записники, в яких зловмисники обліковували зібрані митними інспекторами хабарі.

За фактами вимагання та одержання хабарів за попередньою змовою групою осіб Генеральною прокуратурою України було порушено кримінальну справу за ч.3 ст.368 Кримінального кодекcу України. У ході розслідування цієї кримінальної справи було встановлено, що всі учасники зазначеного злочинного угруповання підпорядковувалися організатору, перебуваючи у службовій залежності від нього та дотримувались єдиних правил поведінки, спрямованих на прикриття багатоепізодної та системної протиправної діяльності.

29 березня ц.р. Генеральною прокуратурою України стосовно працівників митного посту «Луцьк» Ягодинської митниці порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст.28, ч.3 ст.368 (вимагання та одержання хабарів службовими особами, вчинене у складі організованої злочинної групи) Кримінального кодексу України. Санкція цієї статті передбачає відповідальність строком від 8 до 12 років позбавлення волі.

Рішенням суду щодо 4-х осіб обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою, інші перебувають на підписці про невиїзд.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

 

Теги:

митниця, хабарництво

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар