Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Верховний Суд захистив право територіальної громади столиці на сквер

0 2


20 вересня 2018 року Київрада прийняла рішення про розірвання в односторонньому порядку договору оренди зазначеної земельної ділянки у зв’язку з невиконанням ТОВ «Аргумент ВВ» умов договору. У зв’язку з цим ТОВ «Аргумент ВВ» звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Київради про визнання протиправним і скасування вказаного рішення Київради. 28 травня 2019 року Господарський суд міста Києва задовольнив позов ТОВ «Аргумент ВВ».
6 квітня 2004 року на підставі рішення Київради від 26 червня 2003 року між ТОВ «Аргумент ВВ» та Київською міською радою було укладено договір оренди земельної ділянки (м. Київ, просп. Повітрофлотський, 11–13) площею 0,1942 га для будівництва, експлуатації та обслуговування торговельного комплексу.

Не погодившись із таким рішенням, Київрада звернулася з апеляційною скаргою до Північного апеляційного господарського суду з проханням скасувати рішення Господарського суду міста Києва та відмовити в задоволенні позовних вимог ТОВ «Аргумент ВВ». Проте апеляційна скарга Київради була залишена без задоволення.

Після цього Київрада звернулася до КГС ВС із касаційною скаргою на постанову Північного апеляційного господарського суду від 25 вересня 2019 року та рішення Господарського суду міста Києва від 28 травня 2019 року.

18 грудня 2019 року КГС ВС у справі № 910/3111/19 постановив касаційну скаргу Київради задовольнити частково, постанову Північного апеляційного господарського суду та рішення Господарського суду міста Києва скасувати, а зазначену справу передати до суду першої інстанції.

Протягом усього часу мешканці прилеглих будинків виступали проти забудови зазначеної земельної ділянки й висадили на ній багаторічні зелені насадження. 31 січня 2019 року, з метою збереження в Києві таких зелених насаджень від житлової і комерційної забудови та враховуючи численні звернення громадян, Київрада надала зазначеній земельній ділянці статус скверу.

 

Детальніше про справу № 910/3111/19 можна дізнатися за посиланнями:

http://reyestr.court.gov.ua/Review/82567183;

http://reyestr.court.gov.ua/Review/84726907.

Залиште коментар