Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Верховний Суд задовольнив касаційну скаргу ТОВ «Тедіс Україна» про визнання недійсним рішення АМКУ № 697-р

0 6

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду 02.02.2021 у справі № 910/17891/19 скасував судові рішення попередніх судових інстанцій та ухвалив нове рішення, яким задоволено касаційну скаргу ТОВ «Тедіс Україна» про визнання недійсним рішення Антимонопольного комітету України від 10.10.2019 № 697-р «Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу» в частині, що стосується зазначеного товариства.

Названим рішенням Антимонопольного комітету України було визнано, що ТОВ «Тедіс Україна» разом з групою інших підприємств – виробників сигарет вчинили порушення у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються обмеження доступу інших суб’єктів господарювання на ринок первинного продажу виробниками сигарет.

Верховний Суд з огляду на визначені законом межі повноважень, не встановлюючи фактичних обставин щодо поведінки позивача, перевірив правильність висновків попередніх судових інстанцій щодо законності та обґрунтованості оспорюваного рішення Антимонопольного комітету України.

Беручи до уваги неможливість притягнення будь-якої особи до відповідальності на підставі рішень Антимонопольного комітету України з інших справ (що не мають преюдиціального значення), без обов’язкового доведення вини в кожному окремому випадку (у кожній справі) та враховуючи помилковість юридичної кваліфікації дій ТОВ «Тедіс Україна», Верховний Суд задовольнив позов.

Визнання недійсним рішення Антимонопольного комітету України не позбавляє цей орган права провести повторну перевірку з дотриманням вимог чинного законодавства.

З рішеннями у справі № 910/17891/19 можна буде ознайомитися у Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням – http://www.reyestr.court.gov.ua/.

Залиште коментар