Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Верховний Суд працює…

0 11

27 квітня о 10:30 Велика Палата Верховного Суду продовжить розгляд справи № 826/20221/16 за позовом І. Суркіса, Г. Суркіса, С. Суркіс, М. Суркіс та П. Ковалик до Національного банку України, Міністерства фінансів України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, уповноважених осіб Фонду на здійснення тимчасової адміністрації в ПАТ «КБ «Приватбанк», ПАТ «КБ «Приватбанк» та ПАТ «Укргазбанк».

Цього ж дня о 12:30 Касаційний адміністративний суд у складі ВС розгляне справу № 800/400/16 щодо визнання незаконною Постанови Верховної Ради України від 14 липня 2016 року № 1468-VIII «Про приведення назви міста Кіровоград Кіровоградської області у відповідність із вимогами Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

28 квітня на 14:00 призначено судове засідання у справі № 316/1416/17 за позовом особи, яка звернулася до виконкому Енергодарської міськради Запорізької області із заявою про надання будівельного паспорта забудови належної їй земельної ділянки, однак отримала відмову з підстав розташування земельної ділянки в ландшафтному заказнику місцевого значення «Іванівський бір», в якому встановлено заповідний режим.

О 14:20 28 квітня КАС ВС розгляне справу № 802/1145/17-а за позовом рибалки-любителя до Державного агентства рибного господарства України та Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Вінницькій області. Позивач зазначив, що протягом останніх десяти років спостерігає катастрофічне зменшення рибних запасів у Ладижинському водосховищі, розташованому на річці Південний Буг, що є наслідком погіршення якості води. Така ситуація, на переконання позивача, виникла через порушення Режиму рибогосподарської експлуатації Ладижинського водосховища, тому він просить суд визнати протиправною бездіяльність відповідачів та скасувати зазначений Режим.

Також 28 квітня о 15:00 КАС ВС продовжить розгляд справи № 260/309/19 за позовом Державної служби геології та надр України до Дочірнього підприємства «Санаторій Поляна» ЗАТ лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця», в якій позивач просить припинити право відповідача на користування надрами шляхом анулювання спеціального дозволу на видобування підземних мінеральних лікувально-столових вод.

На 16:00 28 квітня призначено судове засідання у справі № 826/12855/17, в якій ТОВ «Телерадіокомпанія «Музика ТВ» просить скасувати рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, у якому йдеться про порушення відповідачем вимог щодо пропорцій між українськими та іноземними передачами в ефірі у проміжках часу між 07:00 та 23:00.

На 11:30 29 квітня КАС ВС призначив розгляд справи № 826/15514/16, у якій позивач оскаржує дії Національного антикорупційного бюро України щодо встановлення результатів рейтингового інтернет-голосування за склад Ради громадського контролю при НАБУ в частині обрання переможцем одного з її членів. Позивач просить визнати їх незаконними та скасувати, а також припинити повноваження цього переможця через порушення процедури проведення голосування. Суди попередніх інстанцій частково задовольнили позовні вимоги. З цими рішеннями не погодилися ні позивач, ні відповідач, тож оскаржили їх у касаційному порядку.

Також 29 квітня о 13:30 відбудеться розгляд справи № 640/18916/18 за позовом ГУ ДСНС у м. Києві до ТОВ «Містечко Інвалідів». Позивач провів перевірку додержання вимог у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки суб’єкта господарювання і встановив низку порушень, вважає за необхідне застосувати до відповідача заходи реагування, зокрема, у вигляді повного зупинення експлуатації приміщень до усунення порушень, зазначених в акті перевірки.

29 квітня Касаційний кримінальний суд у складі ВС розгляне скаргу захисника засудженого до 10 років позбавлення волі із конфіскацією всього належного йому на праві власності майна, крім житла, за участь у діяльності терористичної організації. Як установили суди, особа є командиром взводу незаконного збройного формування терористичної організації «ДНР», котра з 2014 року дотепер бере участь у бойових діях проти військовослужбовців Збройних сил України та працівників правоохоронних органів на території Донецької області (нині особа перебуває в розшуку, а кримінальне провадження щодо неї було розглянуто в порядку спеціального судового провадження). (Справа № 727/13085/18-к, провадження № 51-10250км18)

30 квітня ККС ВС розгляне касаційну скаргу засудженого до 5 років 6 місяців позбавлення волі. Особу обвинувачували в тому, що в липні 2018 року в одному із сіл на Вінниччині вона проникла у приміщення житлового будинку, таємно викрала звідти кошти, заподіявши потерпілій матеріальну шкоду на загальну суму 596193 грн.
(Справа № 129/2268/18, провадження № 51-507км19)

Цього ж дня ККС ВС розгляне касаційну скаргу засудженого до покарання у виді громадських робіт строком на 120 год. Його обвинувачували в тому, що в період із жовтня 2012 року по травень 2017 року умисно злісно ухилявся від сплати встановлених рішенням суду аліментів на утримання дитини. (Справа № 283/1309/18-к, провадження № 51-6197км18)

30 квітня ККС ВС розгляне також касаційну скаргу захисника засудженого до позбавлення волі строком на 5 років 6 місяців без конфіскації майна. Особу обвинувачували в тому, що у квітні 2014 року, перебуваючи у приміщенні Харківської облдержадміністрації, вона виступила з публічним закликом до зміни меж території України шляхом створення в адміністративних межах Харківської області суверенної держави –«Харківської народної республіки». До того ж особа записала та опублікувала в інтернеті у відкритому доступі відеозвернення, в якому, зокрема, закликала громадян брати участь у мітингах, щоб домогтися здійснення народного волевиявлення з метою створення нової держави – «Новоросії».
(Справа № 640/19897/16-к, провадження № 51-6241км19)

Крім того, 30 квітня ККС ВС розгляне касаційні скарги захисника, потерпілих та засудженого до покарання у виді 5 років позбавлення волі, звільненого на підставі ст. 75 КК України від відбування покарання з покладенням певних обов’язків, передбачених ст. 76 КК України. Працівника правоохоронного органу, який займав посаду начальника відділу по боротьбі з незаконним обігом наркотиків, обвинувачували в тому, що у червні 2015 року в кабінеті міського відділу ГУ МВС України в Харківській області він погрожував неповнолітньому та його матері вжити заходів, спрямованих на те, щоб зганьбити репутацію їхньої родини шляхом розголошення відомостей про вживання хлопцем наркотичних засобів і про притягнення його до кримінальної відповідальності, а також вимагав у них 15000 грн за невчинення зазначеного. Такі дії особи були кваліфіковані як вимагання (ч. 2 ст. 189 КК України).
(Справа № 628/797/17, провадження № 51-6046км19)

Касаційний цивільний суд у складі ВС 29 квітня розгляне справу № 521/2417/18 про встановлення факту проживання однією сім’єю без реєстрації шлюбу та визнання права спільної сумісної власності на частину депозитного вкладу.

Зверніть увагу! У зв’язку з установленим на території України карантином та запровадженою надзвичайною ситуацією сторони у справах можуть заявити клопотання про перенесення судових засідань. Тому розгляд справ може бути відкладений.

Залиште коментар