Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Верховна рада підкоригувала Закон про банкрутство

0 14

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (щодо здійснення управління підприємством-банкрутом (банкрутом).

Законодавчим актом внесено зміни до статей 17 та 32 чинного закону, які встановлюють порядок поновлення нормальної діяльності підприємства-боржника після припинення санації у зв’язку з укладенням мирової угоди або погашенням вимог кредиторів (ст. 17) та у разі, якщо після продажу майна банкрута коштів вистачило, щоб задовольнити вимоги кредиторів (ст. 32).

Зокрема, «у разі дострокового припинення процедури санації у зв’язку з укладенням мирової угоди або погашенням вимог кредиторів керуючий санацією протягом п’яти днів з дня прийняття господарським судом відповідного рішення повідомляє про це орган або посадову особу органу, до компетенції якого належить призначення керівника (органів управління) боржника, у разі необхідності забезпечує проведення зборів чи засідання відповідного органу та продовжує виконувати свої повноваження до призначення у встановленому порядку керівника (органів управління) боржника».

Згідно із документом, якщо майна банкрута вистачило, щоб задовольнити всі вимоги кредиторів, він вважається таким, що не має боргів, і може продовжувати свою підприємницьку діяльність. У такому разі ліквідатор протягом п’яти днів з дня прийняття господарським судом відповідного рішення повідомляє про це орган або посадову особу органу, до компетенції якого належить призначення керівника (органів управління) боржника, у разі необхідності забезпечує проведення зборів чи засідання відповідного органу та продовжує виконувати свої повноваження до призначення у встановленому порядку керівника (органів управління) боржника. Господарський суд може винести ухвалу про ліквідацію юридичної особи, що звільнилася від боргів, лише у разі якщо в неї залишилося майнових активів менше, ніж вимагається для її функціонування згідно із законодавством.

 

Залиште коментар