Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Верховна рада підкоригувала Закон про банкрутство

14

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (щодо здійснення управління підприємством-банкрутом (банкрутом).

Законодавчим актом внесено зміни до статей 17 та 32 чинного закону, які встановлюють порядок поновлення нормальної діяльності підприємства-боржника після припинення санації у зв’язку з укладенням мирової угоди або погашенням вимог кредиторів (ст. 17) та у разі, якщо після продажу майна банкрута коштів вистачило, щоб задовольнити вимоги кредиторів (ст. 32).

Зокрема, «у разі дострокового припинення процедури санації у зв’язку з укладенням мирової угоди або погашенням вимог кредиторів керуючий санацією протягом п’яти днів з дня прийняття господарським судом відповідного рішення повідомляє про це орган або посадову особу органу, до компетенції якого належить призначення керівника (органів управління) боржника, у разі необхідності забезпечує проведення зборів чи засідання відповідного органу та продовжує виконувати свої повноваження до призначення у встановленому порядку керівника (органів управління) боржника».

Згідно із документом, якщо майна банкрута вистачило, щоб задовольнити всі вимоги кредиторів, він вважається таким, що не має боргів, і може продовжувати свою підприємницьку діяльність. У такому разі ліквідатор протягом п’яти днів з дня прийняття господарським судом відповідного рішення повідомляє про це орган або посадову особу органу, до компетенції якого належить призначення керівника (органів управління) боржника, у разі необхідності забезпечує проведення зборів чи засідання відповідного органу та продовжує виконувати свої повноваження до призначення у встановленому порядку керівника (органів управління) боржника. Господарський суд може винести ухвалу про ліквідацію юридичної особи, що звільнилася від боргів, лише у разі якщо в неї залишилося майнових активів менше, ніж вимагається для її функціонування згідно із законодавством.

 

Комментарии