Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Венеціанська комісія затвердила висновок щодо закону про вибори ВР

0 23

Про це повідомили у прес-службі голови Комітету Верховної Ради України з питань правосуддя, народного депутата від Партії регіонів Сергія Ківалова, який виступив на засіданні Комісії.

У повідомленні зазначається, що у висновку Венеціанській комісії відзначаються позитивні сторони законопроекту, і водночас міститься низка пропозицій і зауважень.

За словами С.Ківалова, до моменту затвердження Комісією свого висновку значна частина пропозицій українською стороною була вже врахована. Зокрема, це стосується: публікації усіх рішень окружних виборчих комісій на офіційному сайті у мережі Інтернет; оприлюднення у тому самому порядку всієї інформації, що подається кандидатами в депутати при реєстрації; уточнено критерії розмежування виборчих округів відповідно до адміністративно-територіального устрою держави; знято перешкоди до членства у виборчих комісіях для раніше судимих громадян, окрім тих, які скоїли тяжкі злочини і злочини проти виборчих прав громадян; уточнено порядок розподілу між кандидатами ефірного часу у теле- і радіомовленні за державний рахунок; вилучено вимогу до організацій зарубіжних спостерігачів узгоджувати з ЦВК свої спільні акції, уточнено повноваження офіційних спостерігачів припиняти порушення виборчої процедури виключно дозволеними законом способами; дозвіл офіційним спостерігачам вести кіно- і фотографування на виборчих ділянках обмежено метою виключно зафіксувати порушення; дозволено оплату з рахунків кандидатів раніше виставлених рахунків напередодні дня голосування.

Водночас, заявив С.Ківалов, однозначно не були враховані ті зауваження, які прямо суперечили б нормам Конституції.

Зокрема, це стосується пункту 24, де рекомендується вилучити вимогу до кандидата проживати на території держави протягом останніх 5 років, і пункту 16, яким рекомендується дозволити балотуватися кандидатам, які обвинувачуються у скоєнні злочинів середньої і меншої тяжкості.

Щодо вибору виборчої системи, то С.Ківалов підкреслив, що він є суверенним правом кожної держави.

Тим часом сам текст висновку Венеціанської комісії щодо законопроекту про вибори Верховної Ради на сайті ВК поки не оприлюднено.

Теги:

Ківалов С., Венеціанська комісія, закон про вибори

Джерело:

УНІАН

Залиште коментар