Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Венеціанська комісія забракувала законопроект про прокуратуру

0 13

Венеціанська комісія визнала ухвалений у першому читанні парламентом законопроект України №2491 «Про прокуратуру» таким, що не відповідає європейським стандартам. Про це йдеться у попередньому висновку комісії щодо законопроекту, повідомила «proUA» прес-служба Мін’юсту.

Згідно висновкам комісії, законопроект «Про прокуратуру» жодним чином не передбачає реформування системи прокуратури, яка збереглася в Україні як спадщина радянських часів. Навпаки, це, швидше, – спроба зберегти status quo та покласти край реформам, розпочатим на підставі положень Конституції України 1996 року.

Висновок комісії на законопроект був оприлюднений 8 липня та в подальшому буде винесений на затвердження засідання Венеціанської комісії.

У висновку відзначається, що жодне з критичних зауважень, наданих Венеціанською комісією в попередніх висновках у 2001, 2004 та 2006 роках, в законопроекті не враховане. При цьому, проект закону пропонує створити дуже могутній, надмірно централізований орган, повноваження якого перевищуватимуть повноваження органів прокуратури, прийнятні в демократичній державі.

На думку європейських експертів, вказаний законопроект має бути відкликаний, оскільки його ухвалення не наблизить Україну до виконання обов’язків та зобов’язань перед Радою Європи щодо зміни ролі та функцій прокуратури, трансформації цієї інституції в орган, що відповідатиме європейським стандартам.

Також Венеціанська комісія вважає, що проведення реформування прокуратури відповідно до обов’язків та зобов’язань України перед Радою Європи потребуватиме, в першу чергу, конституційних змін, зокрема таких, що запропоновані Президентом України. Це, у свою чергу, призведе до необхідності розробки зовсім іншого проекту закону.

Нагадаємо, проект закону № 2491 «Про прокуратуру» був ухвалений Верховною Радою 14 квітня 2009 року у першому читанні. Законопроект був внесений народними депутатами Швецем В.Д., Прокопчуком Ю.В. та іншими 19 вересня 2008 року).

У травні цього року Мін’юст звернувся до Венеціанської комісії з проханням про проведення експертизи законопроекту України «Про прокуратуру». Необхідність експертизи законопроекту мотивувалася нагальною потребою в реформуванні органів прокуратури України на основі стандартів Ради Європи.

Джерело:

proUA

Залиште коментар