Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Венеціанська комісія ухвалила висновки щодо змін до Конституції України

0 22

Сьогодні під час 95-ї пленарної сесії, Венеціанська комісія ухвалила висновки щодо змін до Конституції України. Вони стосуються вдосконалення конституційних основ правосуддя в Україні. Запит на отримання такого висновку був направлений до Венеції Главою Конституційної Асамблеї Леонідом Кравчуком.

У згаданому висновку Венеціанська комісія відзначила, що в цілому, запропоновані зміни відповідають багатьом рекомендаціям, які були зроблені нею раніше і надані українським властям протягом минулих років.

Справа в тому, що Венеціанська комісія протягом декількох років, неодноразово заявляла, що конституційні положення, які стосуються української системи правосуддя, вимагають суттєвого вдосконалення з метою приведення їх у відповідність з європейськими стандартами. При цьому Комісія наголосила, що запропоновані зміни враховують раніше представлені критичні зауваження комісії, а тому — вітаються.

“Це стосується створення судів і визначення структури судів на підставі закону, передача Президенту повноважень щодо призначення та звільнення суддів судів загальної юрисдикції за поданням Вищої ради юстиції, — пояснив член Венеціанської комісії від України Сергій Ківалов, — Це і скасування випробувального терміну для суддів, призначених уперше. Так само, це введення на конституційному рівні процедур відкритого конкурсу з відбору кандидатів на посаду судді. — Продовжив Сергій Ківалов, — ще у висновку йдеться про закріплення на конституційному рівні автоматизованого розподілу справ між суддями в якості нового принципу для судочинства і новому складі Вищої ради юстиції, в якому більшість будуть судді. Поряд з представниками адвокатури та вищих юридичних навчальних закладів. Крім того, Венеціанська комісія підтримала пропозицію України про те, що судді зможуть після внесення змін до Конституції, йти у відставку у 70 років, а не 65, як зараз. Це коротко головні ключові зміни, які Україна планує до Конституції, в розділ “Правосуддя”- сказав політик.

Теги:

Венеціанська комісія, Конституційна Асамблея

Джерело:

УНН

Залиште коментар