Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Венеціанська комісія рекомендує заборонити новопризначеним суддям розглядати політичні справи

0 15

Європейська комісія “За демократію через право” (Венеціанська комісія) рекомендує у судовій реформі в Україні врахувати те, що новопризначені судді не повинні розглядати політичні справи, пише “Українська правда” з посиланням на висновок комісії при розгляді проекту змін до закону про судову систему і статус суддів.

Венеціанська комісія також рекомендує внести відповідні зміни до Конституції України.

У документі наголошується, що важливі рекомендації Венеціанської комісії не можуть бути викладені до проекту закону, оскільки вони вимагають внесення змін до Конституції України. Це стосується ролі Верховної Ради у призначенні та звільненні суддів, яке міститься в ст. 126 Конституції.

Це привносить ризики політизації судової системи через існування п’ятирічного випробувального періоду для суддів. На думку комісії, “протягом цього тимчасового терміну судді мають менше можливостей для незалежності від політичної влади, як виконавчої, так і законодавчої”. “Має бути зазначено, що судді на тимчасовому терміні не можуть бути призначені на розгляд справ із сильними політичними наслідками”, – рекомендує Венеціанська комісія.

Водночас у повідомленні наголошується, що Венеціанська комісія загалом схвалює проект і закликає українську владу ухвалити його, враховуючи рекомендації. Також у повідомленні зазначається, що проект врахував деякі рекомендації, які комісія робила раніше – це стосується Верховного Суду і відновлення його позицій як найвищого судового органу в системі судів, а також положень щодо дисциплінарних стягнень та звільнення суддів.

Теги:

Венеціанська комісія, призначення суддів, політизація судового процесу

Залиште коментар