Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Венеціанська комісія має претензії до виборчого законодаства

0 18

ВК назвала основні недоліки в законопроектах про повторні вибори народних депутатів.

Найбільш серйозними недоліками ВК і ОБСЄ вважають:

– обмеження права на висування кандидатом у народні депутати особи, засудженої за здійснення навмисного злочину, незалежно від його ваги;

– вимога про обов’язкове п’ятирічне проживання кандидата на території України;

– невиправдані преференції, надавані парламентським партіям при формуванні виборчих комісій;

– відсутність механізму незалежного моніторингу фінансування виборчих кампаній;

– певні обмеження права на свободу висловлення;

– збереження максимальної кількості виборців на дільниці на рівні 2,5 тис. осіб (що, на погляд євроспеціалістів, є занадто великою цифрою).

Експерти відзначають, що обмеження, які критикуються, зокрема, вимогу про обов’язковий 5-літньому проживанні на території України випливають із вимог Основного закону. Але звертають увагу: “Україна перебуває в процесі перегляду Конституції, що уможливлює внесення відповідних змін”.

Експерти рекомендують зменшення прохідного бар’єра для політичних партій з 5% до 3%.

Також вони вважають за необхідне надати ЦВК “право скасовувати необґрунтовані рішення окружних виборчих комісій щодо реєстрації кандидатів”.

Автори висновку вважають, доцільним, щоб усі дані ( як попередні, так і остаточні), отримані від усіх дільничних і окружних виборчих комісій, публікувалися на сайті ЦВК із метою своєчасного інформування виборців і підвищення прозорості виборчого процесу.

Теги:

вибори, Венеціанська комісія

Залиште коментар