Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Венеціанська комісія готова допомогти Україні реформувати Конституцію

14

Голова Європейської Комісії «За демократію через право» Джанні Букіккіо на засіданні заявив, що сподівається на плідну співпрацю Венеціанської комісії з Україною в питанні конституційної реформи. Було висловлено готовність щодо надання Україні відповідних експертних висновків на різних етапах конституційного процесу.

Також у засіданні взяв участь старший радник Генерального секретаріату Ради Європейського Союзу Піркка Тапіола. Він зазначив: ЄС підтримує початок конституційного процесу в Україні. П.Тапіола також наголосив, що реформування Конституції має відбуватися на основі демократичного розвитку нашої держави, а зміни до Основного Закону мають носити об’єктивний характер, а не виходити з поточних політичних потреб. Він висловив сподівання на тісну співпрацю України в питаннях конституційного реформування з європейськими експертами, в тому числі Венеціанською Комісією.

Марина Ставнійчук зазначила, що Концепція формування та організації діяльності Конституційної Асамблеї передбачає залучення фахівців та проведення експертизи напрацьованих пропозицій – у тому числі фахівцями європейських інституцій, на всіх без винятку етапах оновлення Основного Закону. Ця позиція є консенсусною для всіх суб’єктів конституційного процесу, наголосила радник Президента.

М.Ставнійчук також зазначила, що Глава держави усвідомлює – конституційна реформа є справою стратегічного значення, в якій немає місця політичній кон’юнктурі.

 

Джерело:

ЮВУ

Комментарии