Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Венеціанська комісія готова допомогти Україні реформувати Конституцію

0 14

Голова Європейської Комісії «За демократію через право» Джанні Букіккіо на засіданні заявив, що сподівається на плідну співпрацю Венеціанської комісії з Україною в питанні конституційної реформи. Було висловлено готовність щодо надання Україні відповідних експертних висновків на різних етапах конституційного процесу.

Також у засіданні взяв участь старший радник Генерального секретаріату Ради Європейського Союзу Піркка Тапіола. Він зазначив: ЄС підтримує початок конституційного процесу в Україні. П.Тапіола також наголосив, що реформування Конституції має відбуватися на основі демократичного розвитку нашої держави, а зміни до Основного Закону мають носити об’єктивний характер, а не виходити з поточних політичних потреб. Він висловив сподівання на тісну співпрацю України в питаннях конституційного реформування з європейськими експертами, в тому числі Венеціанською Комісією.

Марина Ставнійчук зазначила, що Концепція формування та організації діяльності Конституційної Асамблеї передбачає залучення фахівців та проведення експертизи напрацьованих пропозицій – у тому числі фахівцями європейських інституцій, на всіх без винятку етапах оновлення Основного Закону. Ця позиція є консенсусною для всіх суб’єктів конституційного процесу, наголосила радник Президента.

М.Ставнійчук також зазначила, що Глава держави усвідомлює – конституційна реформа є справою стратегічного значення, в якій немає місця політичній кон’юнктурі.

 

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар