Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Венеціанська комісія дала оцінку судовій реформі в Україні

0 23

«Висновки комісії неоднозначні», – зазначив секретар Венеціанської комісії Томас Маркет, зазначивши, що у його колег склалося дві думки щодо змін у судовій системі України, повідомляє «РБК-Україна».

Томас Маркет зауважив, що комісія “відзначила певний прогрес” у реформуванні українського законодавства про судоустрій: “Кілька рекомендацій Венеціанської комісії були прийняті до уваги. Зокрема, поліпшення були зроблені в питанні автоматичного розподілу справ між суддями”. Проте, надаючи підсумкову оцінку закону комісія відзначила низку негативних змін: “Одне з них забирає практично всі повноваження у Верховного суду та знижує його статус до такого рівня, що він вже не може функціонувати нормально”. Т.Маркет також додав, що стурбованість викликають деякі положення закону, стосовно повноважень Вищої ради юстиції: “Деякі повноваження Вищої ради юстиції, наприклад інспектування судових рішень до їх прийняття і ряд інших, викликають багато питань”.

У комітеті ВРУ з питань правосуддя запевнили, що до висновків Венеціанської комісії обов’язково прислухаються, «але це не означає що вони будуть основоположними», – заявив член комітету, народний депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко.

Теги:

Новини права, Венеціанська комісія, судова система України, реформа судоустрою України, судова влада, законодавство України про судоустрій, Вища рада юстиції України, ВРЮ

Джерело:

РБК-Україна

Залиште коментар