Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Велика Британія внесе 5 млн фунтів до Фонду енергетичної підтримки України

0 83

Велика Британія стане донором Фонду енергетичної підтримки України. Відповідну угоду між Урядом Сполученого Королівства та Секретаріатом Енергетичного Співтовариства було підписано сьогодні, 14 листопада 2022 року.

Документ передбачає початковий внесок до Фонду у розмірі 5 мільйонів фунтів стерлінгів із загальної суми передбачених Урядом Великої Британії 10 мільйонів фунтів стерлінгів. Кошти будуть використані для закупівлі аварійного енергетичного обладнання для ремонту критичної української енергетичної інфраструктури, пошкодженої російськими атаками.

«Напади росії на життєво важливу інфраструктуру показують, що путін вдається до відчайдушних заходів. Але навіть незважаючи на ракетні обстріли та відключення світла, рішучість українського народу залишається незламною. Уряд України заявив, що йому потрібне спеціалізоване енергетичне обладнання для ремонту критичної національної інфраструктури, і Велика Британія постачає його на їхній запит. Велика Британія зробила найбільшу на сьогодні пожертву в цей Фонд. Нам потрібно, щоб усі партнери посилили свою підтримку і показали путіну, що його спроби знищити Україну зустрінуть шалений опір», – зазначив Міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі.

Міністр енергетики України Герман Галущенко наголосив: «росія намагається зламати нас, обстрілюючи енергетичну інфраструктуру, щоб залишити українців взимку без тепла і світла. Сьогодні підтримка міжнародних партнерів важлива як ніколи. Велика Британія допомагає енергетичному сектору України з початку російського вторгнення. Сьогодні вона робить значний внесок у Фонд енергетичної підтримки. Це дасть змогу закупити необхідне обладнання для наших енергетичних компаній, яке складно отримати в рамках гуманітарної допомоги. Велика подяка нашим британським партнерам і Секретаріату Енергетичного Співтовариства за допомогу в боротьбі з росією на енергетичному фронті».

«З настанням зими підтримка Україні потрібна як ніколи. Фонд енергетичної підтримки України є прозорим та ефективним механізмом для міжнародних донорів, які прагнуть допомогти Україні відремонтувати та відновити її енергетичну інфраструктуру, яка була жорстоко пошкоджена росією. Внесок Сполученого Королівства є великим проявом солідарності та принесе суттєву допомогу Україні, дозволивши придбати вкрай необхідні інструменти та критичне обладнання для відновлення електро- та газопостачання для громадян України», – зазначив директор Секретаріату Енергетичного Співтовариства Артур Лорковський.

Довідково

Фонд енергетичної підтримки України було створено Енергетичним Співтовариством за підтримки єврокомісара з питань енергетики Кадрі Сімсон. Першим донором Фонду став Уряд Данії.

Консолідовані кошти від донорів Фонду спрямовуються на відновлення енергетичної інфраструктури, яка була пошкоджена або зруйнована внаслідок бойових дій на території України, розпочатих російською військовою агресією.

Міністерство енергетики України координує запити українських компаній на проведення відповідних відновлювальних робіт. Водночас передбачено, що процедуру обрання постачальників реалізовує міжнародне закупівельне агентство із досвідом у галузі енергетики.

 

 

Міністерство енергетики України

Залиште коментар