Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Важливе питання: повернення прокурору клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру.

0 133

Ухвалою Святошинського районного суду м. Києва від 23.08.2019р. повернуто прокурору клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру.

Рік тому, прокурором Київської місцевої прокуратури подано до Оболонського районного суду м. Києва клопотання про застосування щодо особи примусових заходів медичного характеру, яке у подальшому було задоволено судом та госпіталізовано особу до психіатричного закладу.
Ні законний представник, ні особа, щодо якої застосовано примусові заходи, участь яких є обов’язковою не були присутніми в судовому засіданні.
За результатами апеляційного та касаційного оскарження ухвали, призначено новий розгляд в Святошинському районному суді м. Києва.
Впродовж 5 місяців, доки оскаржувалась ухвала про застосування примусових заходів, особа утримувалась в психіатричному закладі, аж доки Васильківський міськрайонний суд не розглянув скаргу захисників в порядку ст. 206 КПК і не звільнив від застосованого примусового заходу.
23.08.2019р. в підготовчому судовому засіданні прокурор повідомив, що подане ним клопотання відповідає вимогам КПК України, а тому перешкод для призначення судового розгляду немає.
Натомість, судом встановлено, що у клопотанні про застосування примусових заходів медичного характеру викладені взаємовиключні обставини: зазначаючи, що за своїм психічним станом особа не могла усвідомлювати свої дії та керувати ними, прокурор одночасно дійшов висновку, що в неосудної особи виник злочинний умисел.
А отже, клопотання не відповідає вимогам КПК України щодо викладення фактичних обставин, що робить обвинувачення неконкретним.

Крім того, одночасно з переданням клопотання до суду, прокурором не було вручено законному представнику його копію та копію реєстру матеріалів досудового розслідування.

У зв’язку з цим суд повернув клопотання прокурору, вказавши про не можливість призначення клопотання до розгляду, оскільки порушено право на захист особи, щодо якої ставиться питання про застосування примусових заходів медичного характеру, враховуючи наявність, передбачених законом прав та обов`язків законного представника, як під час досудового розслідування кримінального провадження, так і під час його розгляду в судовому засіданні.

Залиште коментар