Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ВАСУ залишив без руху позовну заяву В.Барвіненка до ЦВК.

0 17

Вищий адміністративний суд України залишив без руху позовну заяву Віталія Барвіненка до Центральної виборчої комісії, повідомляє прес-служба ВАСУ. Відповідну ухвалу суд постановив 16 лютого 2010 р.

В ухвалі суду, зокрема, вказано, що у позовній заяві позивач В.Барвіненко зазначив, що своїми незаконними та протиправними діями ЦВК порушила його конституційне право обирати, що призвело до спотворення результатів виборів Президента України. Суд дійшов висновку, що вказане позивачем порушення є загальним і не містить вказівки про те, яким чином таке рішення, дія чи бездіяльність порушує виборчі права або інтереси щодо участі у виборчому процесі чи процесі референдуму його особисто.

Суд також встановив, що у позовній заяві не вказано доказів, про які відомо позивачу і які можуть бути використані судом на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги. Доданий до позовної заяви протокол ЦВК про результати повторного голосування з виборів Президента України взагалі ніким не підписаний та не завірений.

Крім цього, в ухвалі вказано, що позовна заява містить такі позовні вимоги, які не підлягають розгляду Вищим адміністративним судом України, як судом першої інстанції, зокрема, про встановлення факту системного і грубого порушення принципів і засад виборчого процесу при повторному голосуванні з виборів Президента України від 7 лютого 2010 р. Встановлення юридичних фактів відповідно до статті 162 КАС України не належить до компетенції адміністративних судів.

Нагадаємо, вчора, 15 лютого, до ВАСУ надійшов позов В.Барвіненка щодо визнання незаконною постанови Центрвиборчкому (ЦВК) про остаточне оголошення результатів виборів. Зокрема в позові В.Барвіненко просить визнати незаконною постанову ЦВК про оголошення результатів виборів і просить заборонити публікацію результатів виборів в офіційних ЗМІ до вирішення справи по суті.

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар