Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ВАСУ відмовив захисту Тимошенко

0 15

З відповідним клопотання на початку сьогоднішнього засідання звертався адвокат Борис Нечипоренко. Після виходу з нарадчої кімнати судді відмовили у задоволенні цього клопотання. Про це повідомила прес-служба БЮТ.

 Як відомо, сьогодні ВАСУ розпочав розгляд скарги адвокатів Юлії Тимошенко на незаконне скасування рішення Шевченківського райсуду Києва щодо неправомірних дій Державної податкової адміністрації.

 Адвокат Дмитро Нечипоренко просив витребувати з Генеральної прокуратури документ щодо результатів розгляду отриманих від Київського апеляційного адміністративного суду матеріалів відносно незаконного вилучення зі справи 2-15/205, яка розглядалась Шевченківським судом Києва, «висновку спеціалістів-економістів з питань, викладених у запиті адвоката, голови Печерської колегії адвокатів міста Києва В.Д.Швеця №2847 від 26 червня 2002 року».

 Мається на увазі висновок спеціалістів у галузі податкового законодавства (КНДІСЄ), яким вимоги податкових органів щодо Юлії Тимошенко були визнані необґрунтованими та незаконними. Під час розгляду справи була встановлено, що даний висновок зник.

Перед початком засідання адвокат повідомив, що касаційна скарга підготовлена ним на рішення Київського окружного адміністративного суду і Київського апеляційного адміністративного суду, які, у свою чергу, за вимогою Генпрокуратури, скасували рішення Шевченківського районного суду Києва від 1 лютого 2005 року, яким вимоги податкових органів щодо Юлії Тимошенко були визнані необґрунтованими. Адвокат звернув увагу, що рішення Шевченківського суду було скасоване аж  через 6,5 років.

У 2005 році Шевченківський районний суд задовільнив скаргу Юлії Тимошенко до податкової адміністрації, посилаючись на висновки спеціалістів у галузі податкового законодавства, згідно з яким претензії податкової до Тимошенко були визнані необґрунтованими.

 «Тоді це рішення ніхто не оскаржив і воно ступило в силу, однак, через 6,5 років Генпрокуратура звернулась із заявою в Окружний адміністративний суд з проханням оцінити це рішення за 2005 рік за так названими нововиявленими обставинами», – повідомив він.

 «Замість того, щоб ініціювати перевірку того, куди зник цей висновок, суд вирішив піти найлегшим шляхом і заявив, що якщо ці докази відсутні, то суд не буде брати їх до уваги», – сказав він.

 Захист Юлії Тимошенко наполягає на тому, що рішення Шевченківського суду за 2005 рік є законним і вмотивованим.

Теги:

справа Ю.Тимошенко, ВАСУ

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар