Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ВАСУ просить КСУ роз’яснити, чи належать до сфери публічного права судові справи, пов’язані із земельними конфліктами.

0 33

Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) просить Конституційний суд України (КСУ) роз’яснити, чи лежить розгляд справ, пов’язаних із земельними конфліктами, “у площині публічного права, чи ці справи носять приватно-правовий характер”. Про це заявила РБК-Україна представник ВАСУ із даної справи Любов Гончар у кулуарах КСУ. За словами Л.Гончар, необхідність звернення до КСУ викликана неоднозначною судовою практикою у розгляді судових справ, пов’язаних із конфліктами навколо землі. Зокрема ВАСУ просить роз’яснити, “чи  лежить розгляд таких справ в площині публічного права чи ці справи носять приватноправовий характер”. За її словами, якщо це сфера публічного права, то розгляд суперечок між юридичними/фізичними особами та місцевою владою входить до компетенції адмінсудів, а якщо суперечки мають приватноправовий характер, то це – підсудність судів загальної юрисдикції, або господарських судів.

Нагадаємо, КСУ розпочав сьогодні розгляд справи у формі усних слухань за поданням ВАСУ щодо тлумачення положень ч. І ст. 143 Конституції,  пунктів “а”, “б”, “в”, “г” ст. 12 Земельного кодексу та п. 1 ч. І ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства в аспекті наступних питань:

– чи вбачається зі слів “вирішують питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції”, викладених у ч. І ст. 143 Конституції, що органи місцевого самоврядування є суб’єктами владних повноважень при вирішенні питань місцевого значення в процесі реалізації своїх повноважень у сфері земельних відносин;

– чи витікає із положень пунктів “а”, “б”, “в”, “г” ст. 12 Земельного кодексу, що орган місцевого самоврядування при здійсненні зазначених у цих положеннях повноважень виступає як суб’єкт владних повноважень;

– чи належить до компетенції адмінсудів в аспекті ч. І ст. 17 Кодексу адмінсудочинства розгляд суперечок про визнання недійсними рішень (дій, бездіяльності) органів місцевого самоврядування , якими порушуються права фізичних та юридичних осіб у сфері регулювання земельних відносин.

Суддя-доповідач у справі – Володимир Кампо.

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар