Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

В ВССУ обговорили проблеми системи правосуддя щодо неповнолітніх

0 15

Про актуальні проблеми системи правосуддя щодо неповнолітніх в Україні та шляхи їх вирішення, міжнародний досвід у цій сфері й можливості співпраці йшлося під час зустрічі заступника Голови ВССУ Станіслава Міщенка з директором проекту «Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні» (далі – Проект) Танею Сенфорд Аммар.

Представивши результати дворічної роботи Проекту, який здійснюється Канадським агентством міжнародного розвитку, пані Таня Сенфорд Аммар детально розповіла про його стадії та етапи, зокрема профілактичні й позасудові заходи, призначення покарання, ресоціалізацію та реінтеграцію.

Крім того, пані Аммар поінформувала про діючі пілотні проекти в Мелітополі та Івано-Франківську. За її словами, в Мелітополі створено денний Центр відвідування для неповнолітніх, які були засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, і перебувають на обліку у кримінально-виконавчій інспекції. Центр відвідування застосовує інноваційні методики роботи з молоддю, які спрямовані на зниження ризику вчинення ними нових злочинів. Соціальними працівниками розробляються індивідуальні плани роботи, які враховують реабілітаційні потреби підлітків.

Керівник Проекту висловила сподівання, що та методологія, яка використовується нині на локальному рівні, знайде своє застосування по всій Україні.

Влада України, як запевнив заступник Голови ВССУ, на належному рівні підтримує роботу відповідних структур у цій сфері. Концепція розвитку кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні, схвалена Указом Президента України від 24 травня 2011 року № 597/2011, розроблялась за участю провідних науковців та фахівців із цього напрямку. Нині триває робота з підготовки та реалізації положень зазначеної Концепції, зауважив Станіслав Міщенко. Крім того, на його думку, нова редакція Кримінально-процесуального кодексу України усуне наявні прогалини в законодавстві щодо ювенальної юстиції.

Теги:

ВССУ, ювенальна юстиція

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар